fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

wytyczanie_trasy_rowerowej_trasy_rowerowe_mtb_wspólne_wyprawy_rowerowe_trasy_na_swiecie_w_europie_w_polsce_przemyslenianieznanegosportowca_spis_ciekawych_tras_rowerowych_dla_rowerzysty
Ciekawe trasy rowerowe Dziel się doświadczeniem! Koncepcja rower - trening MTB Nowe wyzwania i treningi Rower sport Trasy rowerowe w Europie

Ciekawe trasy rowerowe #3 – Kokořínsko: Czechy EU | Trasy rowerowe, które warto przejechać. Ja chciałbym i planuję!

Czas czytania: 3 minuty
Styl jazdy.

Dużo odcinków, kiedy musimy się zmagać z grawitacją. Czyli słynne ścieżki przy lekkim nachyleniu od zbocza. Potrzebna lekka technika i damy radę!

Warunki i specyfika podłoża

Dużo liści, sporo odcinków o pewnym pochyleniu i wąskich ścieżkach. Spotkamy na swojej drodze również korzenie i wyboje. Często możemy wesprzeć się o skałę podążającą wzdłuż trasy lub się o nią obetrzeć, kto tam  co woli. 🙂 Zaś z drugiej strony gałęzie iglaste lub spadek w dół. Ot, co! Zdarzyć się może odcinkami, odcinek podjazdu gdzie posiłkować się będziemy podprowadzaniem swojego roweru… Ale czego nie robi się dla dalszej przygody i FUNU! Jedni będą jechać, drudzy prowadzić. Najważniejsze, aby podróżować w zakresie STATE FLOW i nie przeciążać zbytnio mięśni głębokich. Abyśmy w formie bez dyskomfortu przejechali całość! 🙂 Chwilami spotykamy się z otwartymi polanami przeciętymi wąską ścieżką, która dalej podążać nam przyjdzie.

Cudowne mini wąwozy?

Oczywiście że tak, rzadko spotykane piękne odcinki między “skałami” jeśli dobrze dookreśliłem jako nie geolog/mineralog. Myślę że to kwintesencja tej okolicy w całej podróży. Aż chcę się to zobaczyć i odczuć na swój sposób organoleptyczny.

Pit STOP! Relaks możliwy.

Na trasie rowerowej możliwy odpoczynek przy chatce, stoliki, jedzenie, piwo… Oczywiście dla pełnoletnich uczestników wyprawy! 🙂 Słyszałem że niektórzy mówią na to ostatnie paliwo bądź zupa. Kwestia interpretacji. Prawdziwy sportowiec… Jedźmy dalej!

Dodatkowe atrakcje. Przeprawa przez wodę.

Dodatkowym aspektem jest oczywiście standard jakim jest przeprawowy mostek drewniany lub po prostu czysta natura w postaci ataku na mało rwący potok! Uwaga na śliskie badyle i kamienie.

Trasa mega malownicza jak jej zjazdy.

Mamy chwilę dla siebie, mamy chwilę na rajd w dół. To bardzo lubiany aspekt przez wielu lub większość, a szczególnie przeze mnie. Ogólnie bardzo fajne usytuowanie szlaku u zbocza wzniesień. Zdarzyć się mogą również ciekawe, oryginalnie zaplanowane przez samą naturę uwarunkowania niezaplanowane przez człowieka. Nikt nie chciałby, aby drugi kolarz urwał lub obił sobie głowę o nisko opadające drzewo centralnie na trasie. Trzeba być uważnym i dokonać mocnego uniku względem normalnej pozycji na rowerze. Urokliwych konarów drzew również może spokojnie się spodziewać, może na którymś z nich będzie możliwy “niski” JUMP? – Na konci sil.

Opis trasy przez samego organizatora.

Znalazłem przez przypadek organizatora wielu wypraw na Czechach, dlatego z przyjemnością podaje jego opis oraz link do strony. – “Wspaniały i rozległy obszar z różnymi dolinami piaskowcowymi i pięknymi zamkami, Kokořín i Bezděz. Lokalni budowniczowie szlaków nieustannie kształtują gęstą sieć technicznych szlaków leśnych, które są niezwykle przyjemne do jazdy”.

Podsumowanie:

Realnie trasa bardzo ciekawa i do przebycia dla takiego amatora jakim jestem. Oczywiście pojęcie relatywne, więc może kiedyś zamieszczę film z przejazdu, który ukaże Wam poziom moich umiejętności.

Film z trasy prezentujący opisane spostrzeżenia:
Data wpisu, data przejazdu / Legenda.
  • Wpis powstał: 22-05-2019
  • Data przejazdu: wkrótce – zobaczymy jak długo! 🙂
  • Oznaczenia # – po “kratce, płotku” występuję numer, który świadczy o kolejności dodawania tras.

 

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe