fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

pokazanie świetnej ogromnej torby sportowej dla sportowca, który szuka wygody i 150 L pojemności gdzie może pomieścić wszystko! MX24 podcast sportowy, który o sprzęcie sportowym wie dużo
Akcesoria rowerowe Bieganie Dziel się doświadczeniem! Elitarny wpis odcinki zakupy PODCAST odcinki Przed i po treningu Rower sport sportowa walka nożem Sporty walki Testy i recenzje

Zakup dobrej torby sportowej? Jak wybrać dobrą torbę sportową i czym się kierować? Sportowiec w opałach w kierunku użyteczności!

Czas czytania: 8 minuty

Wstęp odcinka podcastu: przemyslenianieznanegosportowca 

Cześć, Ja jestem Mariusz, a Ty słuchasz mojego nowego odcinka podcastu o tematyce sportowej, a w nim poruszę dla Ciebie temat wyboru torby sportowej! Sportowiec zna swoje potrzeby i doskonale rozumie z czym wiąże się niekiedy problematyczny wybór tak prostego narzędzia jakim jest torba sportowa na trening. Jeśli natomiast lubisz czytać to mam również coś dla Ciebie – A dokładnie transkrypcję tego odcinka na moim blogu sportowym www.przemyslenianieznanegosportowca.pl na który bardzo serdecznie Cię zapraszam. Baw się dobrze słuchając moich audycji lub czytając moich ciekawych wpisów. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować również znajdziesz tę opcję na blogu! A w dzisiejszym odcinku będę mówił o:

Pytania i najważniejsze kwestie:
 1. Dlaczego funkcjonalności torby są tak ważne dla sportowca? – A może jest odwrotnie niż myślę!
 2. Im więcej kieszeni tym dalej w las?
 3. Czemu wybrałem torbę 24mx motocrossową i jak długo jej szukałem?
 4. Zalety i wady mojej nowej torby?
Krótki opis odcinka:

W tym odcinku podkastowym zajmę się tematem zgoła prostym i odwiecznie nas sportowców dotykającym. Prosty, banalny wybór torby sportowej na trening. Temat wydający się z góry niewarty uniesienia i przeanalizowania. Ale okazuje się że warto! Warto jest przyjrzeć się i posłuchać o kilku ważnych aspektach technicznych, które mogą pomóc w lepszym dobraniu tego artykułu niepierwszej potrzeby, a jednak! 🙂 Co więcej ten odcinek może stać się wspaniałym pomocnikiem dla kobiet szukających argumentów za i przeciw przy wyborze i zakupie czegoś praktycznego dla swojego FACETA/mężczyzny – sportowca na trening! Kilka cennych, wartych uwagi wskazówek może okazać się w tym przypadku i tych okolicznościach na wagę złota! Tak i więc zapraszam na mój odcinek oby z cyklu – “Jaki pomysł na prezent w kwestii sprzętu sportowego dla mojego chłopaka?”. Większość zakupowych emocji wiąże się u wielu z nas z konkretnym wyborem, a potem kolejnym i kolejnym. Zmiany są potrzebne, ale warto jednak na chwilę się zatrzymać i wybrać konkretną torbę sportową, która posłuży nam na lata i co ważniejsze będzie wielozadaniowa. W ten sposób będziemy mogli mieć torbę na trening, która nadaje się na większość dyscyplin sportowych i przyda się również przy wyjeździe na obóz sportowy bądź wyjazd służbowy lub to czysty wyjazd wypoczynkowy – wakacje czy ferie zimowe!

Wnikliwe odpowiedzi, które pomogą Ci przy zakupie i wyborze torby na trening:
 1. Uważam że torba to nasz wspornik w treningu. To transporter naszych niekiedy drogich i ważnych instrumentów do pracy przy sporcie! My sportowcy w sportowych torbach targamy ze sobą przeróżne rzeczy, które wspierają nas na treningu i dają nam większe możliwości czy to ochrony czy uroku osobistego! 😀 😀 😀 Jesteśmy do nich przywiązani i kierujemy się sprecyzowanym wyborem. A jest on uzależniony od tego co trenujemy. Jeśli chodzimy na co dzień na siłownie i potrzebujemy wyłącznie – spodenek, koszulki, rękawiczek i ręcznika to stanowczo potrzebujemy smukłej, minimalistycznej torby sportowej. Zaś i gdy w grę wchodzi większy kaliber i rozległość naszej specyfiki treningu potrzeby też się niebotycznie i wyraźnie zmieniają. Jak wiecie trenuje wiele dyscyplin sportowych i moja torba musi mieć przekrój zadaniowy. Musi dysponować odpowiednią przestrzenią załadunkową i to nie podlega żadnym negocjacjom! Od RUSHGUARDÓW, legginsów, spodenek, rękawic bokserskich, ochraniaczy na golenie, ochraniacz na korpus, po rękawicę ochronne taktyczne do szermierki, maskę szermierczą, atrapy noży i akcesorium do nagrywania włącznie, a ponadto i gdzie jeszcze tematyka biżuterii, łańcuszków, pierścionków, sygnetów i czego my tam jeszcze nosimy! – Aby to wszystko pomieścić trzeba dysponować uschematyzowaną, zaprojektowaną w odpowiedni sposób przestrzenią, która pozwoli na logistykę i porządek niż to anarchie, bezład i sposobność do gubienia rzeczy. Wielkość i organizacja kieszeni ma ogromne znaczenie, ale o tym więcej wspomnę w punkcie 2 i 4.
 2. Tak zdecydowanie, milion kieszeni to przesadna przesada. Natomiast unormowana, zaplanowana i przemyślana koncepcja rozlokowania odpowiednich przegród w torbie sportowej dla sportowca jest zbawieniem i łaską. Może on wtedy bezpiecznie ulokować nie tylko rzeczy codziennego użytku jak portfel, klucze do domu, klucze do samochodu, swoje akcesoria, okulary, telefon lub telefony, łańcuszek, kamerę, nóż i inne przydatne mu rzeczy w bezpiecznym i przeznaczonym na to miejscu. Wydzielenie odpowiednich komór do schowania rzeczy i nie wachlowania nimi podczas przebierania się w szatni – to największa wartość. Umieszczenie ich za to w sposób bezpieczny i logiczny to nadrzędna i najcenniejsza z wartości! Pozwala uspokoić umysł w kwestii ewentualnych myśli o zagubieniu małych jednostek rzeczowych, które w większości są dla nas bardzo cenne również mentalnie!
 3. Torba 24MX ALL-IN-ONE Gearbag urzekła mnie swoją wielkością, która była mi niezbędna! Ze zmianą torby sportowej nosiłem się od kilku lat – wyobrażacie sobie? Żadna natomiast nie odpowiadała moim potrzebom. Jeśli była dobrze zorganizowana to nie posiadała przestrzeni odpowiednio “wielkiej” – satysfakcjonującej. Jeśli, miała ogromną przestrzeń nie przenosiło się to niestety na odpowiednią organizację wewnątrz i odpowiednie logistyczne rozmieszczenie w ciekawy sposób kieszeni, kieszonek i komór transportowych. Wszystko odbywało się bez presji kupna, dlatego właśnie trwało tak długo. Czas pokazał, a zmiany w sporcie i powrót do cyklicznego uczęszczania na treningi przycisnęły do dynamiczniejszego podjęcia decyzji. Kwestia maski szermierczej i HOGO – ochraniacza korpusu zażądała ode mnie kategorycznych zmian. Zmian przestrzeni załadunkowej na WIĘCEJ MIEJSCA! Stanowcze zmiany rozmiarów zabieranych rzeczy ze sobą zaowocowały kupnem lepszej torby. Ale czy jest ona taka lepsza i wygodniejsza? – To zależy… Tak i nie… Przejdźmy do tej kwestii w poniższym punkcie wad i zalet torby sportowej.
 4. Ogromnym udogodnieniem były dwie dodatkowe komory boczne! Jedna z nich przejęła kwestie transportu maski szermierczej i odseparowała ją od reszty rzeczy oraz pozwoliła w ogóle zamknąć torbę! Druga ogromna boczna kieszeń to buty, klapki i inne brudy. 🙂 Moja torba sportowa jest niebotycznych rozmiarów i zauważa to każdy. Już się śmieją aktywnie że przewożę ze sobą zwłoki ludzkie. Ja ripostuje że to tylko części ciała. 😀 A w praktyce wygląda to tak, że każde drzwi i przejścia stają się małe lub za ciasne. Trzeba nauczyć się poruszać z tak długą i dużą torbą. Nawet ulica, trotuary i wymijanie się z ludźmi wymaga skupienia. Spacer wzdłuż szpaleru zaparkowanych samochodów w drodze do swojej karocy wymaga nie lada sztuki niestrącenia lusterka! Co złego to nie ja! A i autobusy przejeżdżające w bliskich odległościach to wymagający przeciwnicy, dający duże zagrożenie. Może nas zgarnąć na gapę za pośrednictwem wystającej torby ponadto i przesadnie za obrys racjonalnej odległości od ciała, tak, tak! – Patrzcie na to przy wyborze swojej torby i w jakich warunkach na co dzień przychodzi Wam się przemieszczać! 🙂 To jakby nie patrzeć OFICJALNE, ogromne mankamenty lub nieudogodnienia w posiadaniu większych rozmiarów torby. Pamiętajcie że u mnie był to zabieg i wybór świadomy – potrzebowałem czegoś co pomieści “WSZYSTKO”! Jeśli Wy, preferujecie małą zawartość torby nie pchajcie się w duże jej rozmiary. Wystarczy ok. 30/40L pojemności.
Specyfikacja mojej torby dla ciekawych:

Wymiary:

Długość: 85 cm.
Wysokość: 40 cm
Szerokość: 45 cm

Pojemność: 150L ! ! ! ! (capacity)

Nazwa: Torba 24MX ALL-IN-ONE Gearbag

Cena: 259-349,99 PLN

Rozwinięcie, a raczej skromne podsumowanie improwizacją:

W praktyce i finalnie nie wybierałbym dużych toreb jeśli są one zbędne z uwagi na określony cel w którym będziecie ją wykorzystywać. Akurat ta torba sportowa i motocrossowa jest dla mnie spełnieniem marzeń co do przestrzeni załadunkowej. Mogłaby mieć jeszcze kilka mniejszych kieszeni poręcznych i zdolnych ukryć małe prywatne rzeczy. Nie można mieć wszystkiego, jednak maska szermiercza, obuwie, akcesoria, ubrania oraz spore HOGO – ochraniacz na korpus mieści się w tym produkcie bezapelacyjnie i wybornie! Jestem zadowolony z jej wielkości ale pamiętajcie że im większa tym więcej rzeczy możecie w nią włożyć… Co za tym idzie staje  się z każda chwilą i nową upchaną rzeczą cięższa. Waga jej szybko skacze i staje się mniej mobilna i poręczna. W samochodzie nie można nią łatwo przerzucać i przenosić, gdyż jest duża, jej waga również solidna, a przestrzeń samochodu ograniczona. Jest mnóstwo za i przeciw. A więc głównym aspektem determinującym do zakupu dużej torby powinien być skład akcesoriów treningowych. 🙂 Jeśli macie ich ogrom i cenicie ergonomie i porządek w torbie jest ona jak najbardziej dla Was. Unikam wysypywania się moich ubrań na ziemie podczas przebierania z pewnością tak jak Wy!

W odcinku podcastu dużo dużo więcej informacji i…

W odcinku podkastu z moim wykonaniu na Spotify, znajdziecie dużo więcej improwizacji i ciekawej interpretacji. Zaglądajcie i odsłuchujcie moje odcinki, może być ciekawie pod względem kwestii sportowych jak i również zakupowych oraz biznesowych. Sądzę że każdy z Was znajdzie coś dla siebie i odszuka tę jedną wskazówkę, która pomoże mu w doborze lepszego sprzętu sportowego. Dla Was drogie kobiety równie niebywale staram się zaprezentować temat w taki sposób, abyście mogły dobrać sprawnie i skutecznie oraz w efekcie końcowym trafnie sprzęt sportowy dla swojego chłopaka, faceta, mężczyzny czy narzeczonego! – Jak zwał, tak zwał oby nie zawał. Bawcie się dobrze i przednio i dokonujcie poprawnych i celnych wyborów zakupowych!

pokazanie świetnej ogromnej torby sportowej dla sportowca, który szuka wygody i 150 L pojemności gdzie może pomieścić wszystko! MX24 podcast sportowy, który o sprzęcie sportowym wie dużo
Tak to wygląda po upakowaniu wszystkich “potrzebności” treningowych! 🙂

Wady i zalety ogromnej torby sportowej 150L!

Zalety

 • Ogromna przestrzeń załadunkowa
 • Wszechstronność w zastosowaniu: podróż, trening, wyprawa.
 • Organizacja i rozmieszczenie kieszeni
 • Niska cena, jeśli spotkacie ją w promocji! 🙂
 • Solidna
 • Świetna jakość materiałów i suwaków

Wady

 • Ogromna wielkość utrudniająca transport
 • Ogromna wielkość vol. 2 utrudnia jej przenoszenie
 • Duża waga z każdym łatwo dodanym akcesorium sportowym 🙂
 • Potrzebuje dużo miejsca na przechowywanie nawet w pokoju 🙂
 • Brak obszycia podstawy przeciw przemakaniu

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe