fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

przemyslenianieznanegosportowca blog stworzenie kanalu youtube dla rowerzystów głownie kolarstwa gorskiego MTB
biznes Co mi w duszy gra? Dziel się doświadczeniem! przemyślenia sport

YouTube – budowanie swojej społeczności, osady, teamu – czy to realne? A może to sen i wyidealizowana mrzonka?

Czas czytania: 4 minuty
Prolog – Marzenia stają się realne.

Początki bywają trudne jak w każdej dziedzinie życia i gałęzi biznesowej również. Jesteśmy stworzeni do tworzenia… Jesteśmy uwarunkowani, aby żyć w społeczeństwie i przynależeć do jakichś grup. W tym przypadku mamy do czynienia z osadą sportową. Jak to wytwornie pobrzmiewa, tak zamierzchle… Lecz niech też padnie jakieś określenie na dziś, na teraz – obóz sportowy, sportowa relacja?

Moje marzenia, a raczej plany do stworzenia.

Wstęp okazać może się nie jasny. Zatem ratunkiem staje się nakreślenie mojej koncepcji co do kwestii kanału na YouTube. Według mnie to proste… Stworzyć brać sportową, która wspierać się będzie swoimi doświadczeniami jakie posiadła na swojej sportowej drodze życia. Dzielenie się błędami, a co więcej pokazanie ich na żywym obrazie jest czymś wyjątkowym. Dziś czasy się zmieniły, a technologia eksplodowała, my zaś z tej okazji mamy bezlik możliwości realizowania się w tym w czym czujemy się dobrze. Wyśmienite kamery i akcesoria dają nam pole manewru do pokazania czegoś co… Kiedyś było tylko do naszego wglądu, było niedostępne dla innych, było bez połączenia z eterem.

Dzisiaj możemy dzielić się chwilą w każdej chwili i z każdej chwili.

Jednak to w nas wszystkich pozostaje nuta prywatności i rozsądku. Moją miarą i celem jest utworzenie społeczności sportowej, która będzie działała dla ogółu, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i radami ze swoich zmagań sportowych w różnych dyscyplinach. Tu chodzi o zamysł pomocnej koncepcji w rozwoju. Każdy ma do tego prawo, każdy chcę rozwijać się dzisiaj w taki sposób jaki dla niego stanowi wygodę i komfort. Śmiem twierdzić że dzisiaj faktorem rozwoju staną się dobre, rzetelne, konstruktywne i tworzone z sercem i pasją kanały YouTube. Dla ludzi, którzy z domowego zacisza początki swoich karier i zdolności będą właśnie rozwijać w ten sposób i za takim pośrednictwem.

Nadszedł kres HATE’u, przyszedł początek wspólnoty i kooperacji?

Historia lubi zataczać koło. HATE, to pojęcie według mnie mocno zniekształcone i przemijające. Każdy ma oczywiście dzisiaj możliwość wyrażenia się na różne sposoby… Sądzę jednak że nastanie przełom w komunikacji internetowej i ludzie zaczną się mocno wspierać i szukać przy tym swojego środowiska. Osób podobnych do nich, z konweniującymi zainteresowaniami, aby móc spędzać swój wolny czas w miłym gronie, które sprzyja przecież rozwojowi swoich pasji i aspiracji.

Obserwuję czynnie rozwój niektórych kanałów YouTube.

Cyklicznie poddaje analizie wybrany przez siebie kanał YouTube. Oczywiście również mieszczący się w moim spektrum zainteresowań, czyli głównie jakieś sportowe propozycje. Patrze, czytam, przyglądam się, analizuje… I dostrzegam powstawanie mocno rozwiniętych społeczności, które to wspierają się w tym co robią. Co więcej, wiem doskonale i chciałbym to obwieścić iż wsparciem będzie również system obronny tychże jak ja to nazywam “osad, korpusów lub team’ów“. Same w sobie będą stanowiły dla siebie barierę ochronną, gdyż zwyczajnie każdy członek będzie chciał utrzymać swoją “organizację”, społeczność w dobrej kondycji. Morale jak w wojsku są najważniejsze. Dlatego każdy z nich, będzie skutecznie stanowił o bezpieczeństwie i nienaruszalności całego ciężko stworzonego kolektywu.

Czas pokaże.

Czas jest najlepszym weryfikatorem i sprzymierzeńcem. Nam wszystkim zaś pozostaje czekać i spoglądać w kierunku YouTuba, a dokładnie obserwować jego przemiany na korzyść lub też nie. Tak, w momencie, gdy to piszę panuję moda na tzw. PATOLSTREAM, ale są również, a nawet przede wszystkim mocno konstruktywne koncepcje, które gromadzą wokół siebie masę ciekawych pasjonatów danej tematyki. A wiecie co z tego wynika? Tylko korzyść, jeśli pasjonat, spotka się z pasjonatem… Wtedy czuć energie i rozwój. A jak rozwój to będzie jeszcze ciekawiej… Do następnego wpisu.

Ciekawe wpisy i mój kanał YouTube?

 

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe