fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

biznes Dziel się doświadczeniem! openopening - unboxing przemyślenia Rower sport Testy i recenzje

Xpedo Spry Pedały platformowe MTB / BMX/ Freeride / Downhill srebrne – na linie domowego montażu! Odważamy sprzęt!

Czas czytania: 4 minuty

Dotarły na podmiankę nowe lżejsze w końcu pedały! Na podmiankę za stare wysłużone ciężkie kulkowe Dartmoor Stream.

Co zmusiło mnie do zamiany? Waga obu firm – jedna za ciężka, druga fenomenalnie lekka. Stare to 445g w aluminium, nowe Xpedo Spry 260g – łożysko kasetowe, Oś: Stal Cr-Mo, Korpus: Magnesium.

Oczywiście waga podana za parę i na parę 🙂 Proszę łaskawie podzielić sobie tę wartość na 2 i mamy piękny wynik:

Stare
Dartmoor Stream : 222,5g

Nowe
Xpedo Spry: 130g

Jest o co się kłócić, jest o co się bić! W ręku czuć różnice od pierwszego dotyku i uniesienia. Uniesienie emocjonalne również sięga zenitu przed montażem bo ich prezencja i to co wnoszą po zainstalowaniu jako efekt końcowy bezcenne, a wydawałoby się że tylko kobiety patrzą zawsze na kolor… W sumie nie tylko na kolor 🙂

To krótki wpis, który pozwoli zaprezentować szybki montaż i uciechę z tak kosmetycznej zmiany!

Kocham słowo optymalizacja, optymalizacja ma od dziesiątek lat stałe miejsce w warunkach pracy. Henry Ford był z tego znany jak mało kto. Był wyśmienity w minimalizowaniu kosztów powodowanych za dużą przestrzenią, która była przeznaczona nadto na jakąś czynność. Wszystko starał się zoptymalizować i wycisnąć zwrot kosztów, które były ponoszone na próżno w pierwszych latach nieprzemyślanych kompozycji i planów miejsc pracy. Dalej jego pragmatyzm był już na tyle wyrafinowany że czynił optymalizację i wyliczenia z nią związane dużo wcześniej niż projekt powstał. Ale niektórych rzeczy nie sposób przewidzieć, więc chętny i otwarty był na kwestie i sugestie swoich pracowników w tej materii. Za co oczywiście hojnie ich wynagradzał – jedyny warunek potwierdzone wyniki obliczeniowe. I do dzieła.

Ups, poniosło mnie, znowu zacząłem wylewać swoją inną pasję, którą jest obserwacja sposobu prowadzenia biznesu poprzez ikony kapitalizmu.

Do rzeczy, niczym jak Ford, postanowiłem zoptymalizować swoją pracę na sprzęcie rowerowym i doinstalować lżejsze, moim skromnym zdaniem skuteczniejsze pedały rowerowe. Mam nadzieje że sprawdzą się wystarczająco i wystarczająco będą odporne na uderzenia, których nie da się przewidzieć na zjazdach i wjazdach. Nawet jeśli chodzi o styl urban i jakiekolwiek schody bądź inne miejsce przeszkody, które to nikczemnie wychyną z przyjemnością na spotkanie z przepięknie nowymi pedałami i z chęcią obruszą ich nietchniętą strukturę poprodukcyjną. 😉

Jeśli znajdę chwilę czasu za jakiś czas, podrzucę dla Was info o tym jak się sprawdzają. Na ten moment trzeba popracować nad tym, aby zarobić na ewentualnie nową drobną optymalizację i na wyjazd na odpowiedni bikepark, aby należycie je przetestować. Bo niby jak stoi rower z wpiętymi nowymi błyszczącymi pedałami, to też ładnie wygląda, ale jednak sfatygowane ciężką pracą wyglądają dostojniej.

Misterna paczka nad której otwarciem męczyłem się kilkadziesiąt sekund więcej!

To tak jak JEEP, dla mnie powinien wykazywać efekty swoich wojaży wszędzie gdzie się da na swojej karoserii niż to być wymłuskanym, święcącym się amatorem bez znaczących blizn.

A i kluczyk do zdejmowania/odkręcania pinów dali. Tak wszystko misternie spakowane że aż chcę się na to patrzeć – zerknijcie poniżej, poezja…

Ten kluczyk, to wykonanie, ten kunszt. Ten zestaw…

Kwestia montażu – Banalnie prosta: prezentuje i objaśniam poniżej!

Dźwignia założona odpowiednia.
Tutaj ze wspólnikiem, majstrem.
Ostatnie szlify.

A tu ostatni obraz i pożegnanie z dartmoorem, w sumie nie do końca, bo będzie służył komuś innemu w innym sprzęcie i w dodatku mi czasem również, bo może bliski znajomy da się od czasu do czasu przejechać i poczuć komfort dartmoorowskiego stylu.

Na otarcie łez i nostalgie pozostawiam Was z tym pamiątkowym zdjęciem. 🙂

Trzymajcie się!

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe