fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Ciekawy biznes w internecie czyli gry i zarobki w e-sporcie. Ciekawy punkt biznesu do rozpatrzenia w wolnej chwili
biznes Co mi w duszy gra? Dziel się doświadczeniem! Gry i e-sport Nowoczesne miejsce pracy przemyślenia

WORLD OF TANKS z cyklu biznes na rozrywce! – | #1 Grywalizacja | Gra PC, którą chce obserwować od środka dlatego że jest dla mnie fenomenem biznesowym.

Czas czytania: 4 minuty
Ciekawy biznes w internecie czyli gry i zarobki w e-sporcie. Ciekawy punkt biznesu do rozpatrzenia w wolnej chwili
Jeszcze bez szczególnej chwały! Ale liczy się nastawienie i dążenie do celu. Będzie z tego kiedyś wojak: miejmy nadzieje.
Sportowiec w e-sporcie!

Od lat grywam w gry głównie na PC. Od FPS po symulatory rajdowe na aktualnym MMO kończąc. Dziś mową pisaną będzie o słynnym WoT’cieWorld of Tanks, który zrobił furorę na świecie. Gra wyprodukowana i wydana w 2010 roku. Ja osobiście i incydentalnie założyłem konto w roku 2012. Jednak w końcu i nareszcie dojrzałem, aby odkryć jej prawdziwe walory dopiero teraz. W głównej mierze przykuła mnie… Nuda codzienności, jednak za jej sprawą odkryłem kunszt biznesowy owej produkcji. Tytuł znany i w wielu kręgach lubiany i grany zasługuję na chwilę uwagi.

Mam swoje 5 minut – a więc grajmy!

Szybko przeskakując po nacjach i czołgach wybieram USA, CHINY, WŁOCHY i… To właściwie plus, minus moje zawężone spektrum gry. Szybkim tempem dobijam po kilku dniach poziom V –  KV-1 i rozpoczynam dalsze przepychanie jednostek. Trwonię czas i pieniądze? – Nie do końca! Przyglądam się ciekawemu modelowi rozgrywki i… Jeszcze ciekawszemu wabikowi i kunsztowi biznesowemu. Ludzie płacą w tej grze za wszystko… Za przyśpieszony kurs, za postęp, za skinny, za czołgi i czas… Za wszystko! Eureka krzyknął konstruktor i twórca

Rolą gry jest tworzenie rozrywki i uprzyjemnianie czasu.

Można się zapomnieć w trakcie gry. A czas płynie szybko i nie ubłagalnie. Na szczęście wokół tego wszystkiego czuwają obowiązki i bodźce zewnętrzne, które skutecznie wytrącają mój czołg z mapy online. I wracam na ziemie do pracy… Jednak fenomen dalej trwa, trwa w zaparte i najlepsze! Ludzie rozwijają swoje drzewa i tworzą cyfrową wartość swoich kont. Kont w które codziennie również inwestują ale nie czas, a swoje środki finansowe. Konta napełniają coraz to nowe dodatki, które odzwierciedlają zainwestowane dolary! Jesteśmy światkami narodzin ery nowego zarabiania pieniędzy, ogromnych pieniędzy! Jestem niesamowicie ciekaw jak to wszystko się rozwinie i jak daleko zajdzie. Czy świat wirtualny, świat gier, świat e-sportu utworzy stałą gałąź na rynku pracy?

Podsumowując nowy cykl – rozrywką grą jako biznes!

Brzmi ciekawie, jest to już w naszym kraju praktycznie normą i stałą niezmienną. Chciałbym obserwować ten trend jak najdłużej i również wziąć w nim udział. Dlatego właśnie rozpocząłem swoją przygodę w World of Tanks, aby być bliżej, aby mieć szanse również posmakować tego rynku wartości dodatniej. Gro skutecznych i zaradnych przedsiębiorców już jest w tym segmencie nie tylko jako producenci elektroniki. Są też Ci, którzy wiedzieli doskonale że rynek graczy jest ogromny tylko przysłonięty opoką domowego zacisza.

BONUS – słynna i moja ulubiona grywalizacja: moc postępu!

Jedna z moich ulubionych tajemniczych kwestii sposobu na pobudzenie ludzkiej uwagi… To motywacja pasków postępu tworzy w nas zew zdobywcy! Łączymy się z daną czynnością i staramy się pokonać “odcinek” wyznaczonego planu. Zaskoczę Was, ponieważ grywalizacja i postępy w grze jako XP, PD – (doświadczenie) to jedno! Drugim jest zupełnie inny odmienny punkt tego pięknego schematu jaki może być niewątpliwie… System eco-driving: czyli zbijanie spalania, znane inaczej jako i po prostu oszczędzanie paliwa we własnym samochodzie! Same dodatkowe opcje podczas jazdy, gdy komputer pokazuje nam optymalne wrzucanie biegu jako SHIFT time to już słynna grywalizacja ukryta w codziennym życiu… Nawet w naszych prywatnych samochodach daleko stojących od PC i konsol gry!

Wszystkie przydatne odlinki z tekstu znajdziesz tutaj!

Grywalizacja źródło Wikipedia/ a tutaj indeks i wyniki GOOGLE – książki, blogi i inne.

Zagadnienie – Punkty doświadczenia w grach czyli XP, PD!

Eco-driving czyli oszczędność paliwa podczas jazdy samochodem (Energy-efficient driving)

Słynna gra World of Tanks i coś więcej o niej!

E-sport – prężnie rozwijająca się gałąź biznesowa oraz rozrywkowa! Zachwycają się nią miliony ludzi na świecie.

Mój czołg w realu KV-1– to ciekawostka dla typowo ciekawych. Fanatycy docenią moje zaangażowanie… 🙂 Więcej o czołgach – tutaj.

Historyczna lista konsol do gier video!

Inne ciekawe artykuły i drobne wpisy ze świata biznesu poniżej:

 

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe