fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Dzisiaj firmy powinny tworzone być z dystansem i humorem bez zbędnych krawatów i sztywnego stylu
biznes Co mi w duszy gra? Dziel się doświadczeniem! Nowoczesne miejsce pracy przemyślenia

Pracowniczy spokój bez monitoringu systemowego naszej aktywności w pracy… – Czyżby? A co Twój pracodawca mógłby wymyślić, aby Cię sprawdzić?

Czas czytania: 5 minuty
I’m checking you!

Pracownik stoi dzisiaj przed wielką sprawą… Bycie uczciwym wobec swojego pracodawcy wedle wydajności swojej pracy. Wiele ludzi, bezlik możliwości i forteli. Jak tu sprawdzić czy mój pracownik zachowuję umiar w konsumpcji spraw niezwiązanych z pracą jaką mu zlecam i za jaką mu płacę… Ogrom przedsiębiorców zachodzi w głowę jak wejrzeć w struktury swojej firmy niezauważonym. Jak przeprowadzić wizję lokalną tego co dzieje się w firmie i jak pracownicy oddają się misji marki. To niewątpliwie odwieczny dylemat menadżerów i szefów wielkich i mniejszych firm.

Sprawmy, aby nasza firma była lepsza…

Wydajniejszy program pracy, a raczej jej sposób wykonywania jako elastyczne podejście pracodawcy do klimatu tak prostego… Jak potrzeby ludzkie. A nimi są niewątpliwie realnie naturalne traktowanie w pracy. Rozmowa i wspólne rozwiązania, które idą w parze z wysłuchaniem pracownika i jego potrzeb to “final time” dodatnich wartości dla wszystkich. Wysłuchany pracownik, to zadowolony żołnierz gotowy poświęcić się za sprawę i za misję firmy. Wysłuchany i w dodatku doceniony pracownik to dozgonny poplecznik i emisariusz. Stanowi trzon rozwoju przedsiębiorstwa niezależnie od skali. Czasem tak niewiele jest potrzebne do zadowolenia każdego z nas. Nawet najmniejsza rzecz… Zdążyć na czas, a może dobiec do właściwie zamykających się drzwi autobusu, który pędzi dalej… To wszystko małe sukcesy, które sprawiają w nas wzrost chęci i energii.

Zadowolony człowiek, to niewyobrażalnie produktywny pracownik.

Czasem warto jest przymknąć oko na wychylenie od normy. Jeżeli jest to incydentalne i skomunikowane na pewno przełoży się na jakość usługi końcowej. Rodzina, sport, biznes: tam wszędzie potrzebny jest odpowiedni poziom komunikacji, jeżeli to zostanie pielęgnowane to rozwój przyjdzie szybciej niż się spodziewamy. Wszelkie niedomówienia, niedoprecyzowania i chowane urazy duplikują się i piętrzą w nas wszystkich… Powodując jedynie dalszą lawinę nieporozumień, która w pewnym momencie ustąpi nawałem emocji. Ja wole stanowić przeciwdziałanie braku działania. Prowadzę grę w otwarte karty mówiąc na czym mi zależy i co w danej sekundzie jest mi niezbędne… Do dalszego funkcjonowania w zgodzie z samym sobą i otaczającymi mnie okolicznościami.

Przykłady kontroli “zapobiegawczej” – zwanej zwiadem.

Przysłuchuję się znajomym, obserwuję firmy rodzinne od pokoleń, czytam o największych graczach… I wiem, poznałem ich perspektywę chęci kontrolowania. Znam kilka empirycznych przykładów ruchów związanych z chęcią wiedzenia o sobie czegoś więcej… Nie wystarczyłaby szczera rozmowa, kilka lub nawet jedno spotkanie twarzą w twarz? Przykładem odwiecznie sprawdzonym… To zatrudnienie “swojaka” w strukturach X, które chciałoby się wysondować na rzecz swojej opinii. Da się to skutecznie przeprowadzić? Z pewnością pobieżnie, a namacalne wnioski osoby, która poddaję swoja perspektywę i przynosi zgromadzone dane? Czy to mogą być dane, którym warto ufać bezgranicznie? A jeśli człowiek wyznaczony na to stanowisko, po kilku dniach stwierdził że nie nadaje się do takiej misji? A co najlepsze, ukrywał swoje odczucie w obawie na reakcje i dyskryminacje o niesprawdzeniu się w roli “szpiega“? Czy każdy w każdym musi się sprawdzić, a może to ten zlecający nie sprawdził się zlecając? Źle sprecyzował na czym mu wprawdzie zależy, źle bo nieodpowiednio się zabrał za rozmowę? 

Koniec końców 

Nigdy nic nie będzie sprawdzone do końca i odpowiednio. Można operować na poszlakach informacyjnych i szczątkach pewnej perspektywy, w dodatku osoby, która nie jest tak oczywista jak my sami. Po co w takim razie zaprzątać sobie głowę dodatkowymi konsekwencjami braku poprawnej i otwartej komunikacji? Wprowadzenie człowieka do swojej firmy jako zwiadowce, który nie jest wykwalifikowanym w tym co ma robić może być dużym błędem. To jak wprowadzić nieznanego wirusa do swojego organizmu, aby sprawdzić czy będzie lepiej? Zwykły człowiek, nawet bardzo zaufany może niemieć na tyle umiejętności interpersonalnych, aby je odpowiednio skonsumować, przetrawić i przedłożyć w wnioski.

Wychodząc ponadto sprawdzaj uczciwie?

Bądź obecny w firmie i nie zostawiaj jej na pastwę swojej nieobecności. Jeśli masz wiele struktur i działów w jednej firmie postaraj się być choćby raz na jakiś czas w każdej i każdym z nich. Wymagaj od siebie takiej obecności bo ona precyzyjniej wskaże Ci uchybienia, ubytki i luki. To fantastyczny model pracy, który pozwoli również Tobie wynieść swoją firmę na wyższy poziom. Wyższy poziom obsługi swoich usług i obsługi klientów finalnych. Cykliczne bycie obecnym, to jak panaceum na każdą z bolączek. Możemy dzięki temu zoptymalizować działanie ludzi i firmy. A sami przy tym wiele się nauczyć od swoich pracowników. Możemy wiele się nauczyć od samego powrotu po latach do czynności, którą pierwotnie i według nas robimy najlepiej! Okazać się może że już powstała nowa, lepsza perspektywa, która jest o niebo wydajniejsza od naszych ustalonych norm… Przed laty.

Ciekawe artykuły i inne perspektywy.
  1. W dzisiejszych czasach da się jeszcze skutecznie zniknąć choćby na chwilę? Rozpłynąć się konsumując ciszę i chwilę… Biznes XXI wieku! Czas czytania: 4 minuty
  2. Biznes zmiany na ziemi nie są takie wcale złe. Zmiany, zmiany, zmiany…Wszystko co nowe jest straszne? A Henry Ford i jego… Czas czytania: 2 minuty
  3. Trzeba czasami się wygadać, aby móc iść do przodu! Zrzuć ciążące kilogramy dzięki wartości jaką niesie rozmowa z drugim człowiekiem. Czas czytania: 3 minuty
  4. Podejście sułtana w sprzedaży tradycyjnej. Czyli klient nasz Pan do momentu, gdy kupuje u nas lub od nas dużo, a kiedy zmieni trend… Czas czytania: 4 minuty

 

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe