fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Kolarstwo górskie, porównanie dwóch rowerów hardtrail, które interesują swoim osprzętem i ceną. Bh expert 5.2 oraz Trek procaliber 6
Akcesoria rowerowe Dziel się doświadczeniem! Koncepcja rower - trening MTB przemyślenia Rower sport Testy i recenzje

Porównanie i test dwóch rowerów hardtail – BH expert 5.2 vs Trek procaliber 6. | #1 | Jaki rower wybrać? Który rower jest najlepszy?

Czas czytania: 4 minuty

Majówka właśnie się rozpoczęła! To idealny moment na chwilę wytchnienia, odpoczynku i… Ogrom wolnego czasu, który można poświęcić na pasję. Pasję rowerową! I tak też zrobię, zrobię dla Was test. Test, który to rozkładać będzie się na wiele odcinków, rozdziałów i części. To nie jest test, który ma rozpocząć i zakończyć dywagacje i problematykę w wyborze odpowiedniego roweru w jednym wpisie.

Co to w ogóle jest? Ażeby opierać wybór roweru na kilku chwilach spędzonych przez kogoś przed klawiaturą?

Osobiście rower wybierałem 2 lata, dzisiaj wybieram kolejny raz. Więc wiem z autopsji jakie to jest wymagające, poświęcić tyle czasu na czytanie tych wszystkich specyfikacji punkt po punkcie. Analiza wszystkich wypowiedzi na forum i w komentarzach. Miliony i tysiące, a na początku tylko setki wątków, koncepcji, opinii innych, nic nie wnoszących komentarzy – na temat jak wybrać rower dla siebie?

A normalnie jest tysiące składowych, na które ten co się wypowiada nie ma wpływu. Choćby jedna zasadnicza Twój budżet, który to jednorazowym wydatkiem nie ucierpi zbyt poważnie i dalej będziesz mógł żyć – jedząc i pijąc przy tym spokojnie opłacając swoje bieżące rachunki.

Szybki wgląd na podgląd wyglądu 🙂 :
Kolor i zestawienie TREKA procaliber 6, wydaje mi się że wydawać się może że na żywo wygląda lepiej, i tak też właśnie jest
Trek Procaliber 6
Prezentacja roweru bh expert 5.2, jak wyglada, jakie ma kolory.
BH EXPERT 5.2

Rower to przyjemność i z tym przesłaniem mamy podejść do jego wybierania.

Najzabawniejsze jest to że jedni są zwolennikami, drudzy przeciwnikami – ale czego? Kupowania sobie lepszego sprzętu.

Pytania i wątpliwości, które padają przy tej kwestii:
  • A po co Ci taki rower, skoro Ty nie jesteś zawodnikiem? – Choćby po co, że buduję pasję i lepszy amortyzator wybroni mnie w kryzysowej sytuacji na korzyść mojego bardzo możliwe zdrowia względem podrzędnego sprzętu. I tu znowu otwarta jest kwestia budżetu i celu z jakim kupujemy rower.
  • Skąd Ty masz na to pieniądze? Nie stać Cię! Kup sobie lepiej… No właśnie co, nowe buty, ubrania, a może coś jednorazowego? A rower przy odpowiednim dbaniu o niego starcza na lata i dostarcza niebywałych przygód. I co teraz?
  • Kiedy znajdziesz czas na jazdę? Przecież Ty wiecznie mówisz że jesteś zajęty… – No własnie znalazłem i chcę wybrać się na samotne wyprawy, aby np. poukładać swoje sprawy w głowie.

To i wiele więcej stanowi zmienne, które wpływają na zakup jakiegoś roweru w jakimś budżecie. Więc odejdźmy od kwestii zamysłu i pieniędzy. Po prostu zacznijmy testować rowery.

Krótka wzmianka o sprzęcie, który będę testował w tym sezonie i być może kolejnym, gdy pomysł się przyjmie i znajdą się ludzie ciekawi praktycznych kąsków z realnej długotrwałej jazdy testowej niż to krótka bądź długa lista specyfikacji rowerowej i jego wymiarów.

Ja zwyczajnie podjąłem taki wariant iż jeździłem załatwiając sprawy firmowe i przy okazji testowałem w okolicy rower, który stanowił mój punkt zainteresowania. Nawet krótka przejażdżka czasem potrafi dookreślić kwestie zespojenia się z rowerem czy totalnego jego braku.

I tak to przez kolejne dwa lata zbierałem kiedyś na swój rower. Zbierałem pieniądze i zbierałem doświadczenie. W codziennej eksploatacji mając wysłużonego DIRTA na RST santuro. Dygresja flow, nie kojarzę, aby kiedykolwiek zapracował choćby w 1/10 obecnych powietrznych amortyzatorów. Dlatego czasem po prostu kupuję się lepszy rower, aby poczuć lepszy komfort i chyba bezpieczeństwo, nie?


*To w gwoli wstępu, wstępu w delikatnym afekcie, gdyż wybieranie roweru to pojęcie relatywne. Nikogo do niczego nie wolno na siłę przekonywać! Dlatego spisze dla Was realne doświadczenie, które możecie rozważyć i ocenić.

Poniżej dostawie dla Was link do pierwszego spisanego rozdziału, a w nim przybliżę dla Was delikatne ramy informacyjne dotyczące tytułowych rowerów. Ubierzemy to w odpowiednią formę, aby wyeliminować chaos i nieład.


Inne ciekawe wpisy na temat porównania dwóch rowerów hardtail:

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe