fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Kolarstwo górskie, porównanie dwóch rowerów hardtrail, które interesują swoim osprzętem i ceną. Bh expert 5.2 oraz Trek procaliber 6
Akcesoria rowerowe Co mi w duszy gra? Dziel się doświadczeniem! Koncepcja rower - trening MTB Nowe wyzwania i treningi przemyślenia Rower sport Testy i recenzje

Porównanie i test dwóch rowerów hardtail – BH expert 5.2 vs Trek procaliber 6. | #7 | Samoistne odkręcanie się osi koła rowerowego?

Czas czytania: 3 minuty
Wygląda groźnie i brzmi groźnie.

Słuchajcie, czytajcie… Sytuacja nie jest tuzinkowa i małostkowa. Jeśli chodzi o zakres tematyki problemów przy kołach to zaczyna wiać powagą. Sytuacja rozwojowa i opanowana. Dlaczego tak dwuznacznie? Ponieważ wyniknął problem po problemie… Na początku nieustannie, nagminnie i namiętnie odkręcało się koło tylne. Rower nie miał jeszcze 300 km, a już rozpoczęły się “problemy”. Piszę tutaj w imieniu TREK Procaliber 6… Bo właśnie z nim jest owe zawirowanie, które powoduję niepohamowany dreszczyk emocji i jeżące się włosy na głowie.

Nakreślenie problemu, szukanie wskazówek i tropów.

Pierwsze symptomy, a raczej efekty odkręconego koła tylnego w rowerze wystąpiły po nagminnym STUNT‘cie rowerowym urban style. Ciągłe przekładanie roweru na hamulcu przednim, wprowadzanie go w front pivoty powodowało lekkie wibracje boczne przy spadaniu na ziemie. Kwestia ruchu bocznego, co przekłada się na lądowanie również delikatnie w ruchu bocznym. Po tych czynnikach towarzyszących koło ulegało odkręceniu. Problem na tę chwilę zażegnany lecz po niespełna 400 km z kolei powstała nowa zagadka z odkręcającym się kołem przednim, a dokładnie jego osią.

SERWIS i koncepcje z kolegą doprowadziły…

Po wstępnej rozmowie właściwie wszystko wyglądało na dziwne. Analiza eksploatacyjna również nie przyniosła jasnych konkluzji. Przegląd również skończył się pomyślnie, bez jakichkolwiek wskazań na uszkodzoną lub wybrakowaną część. Zastosowanie było proste dostał w śrubę klejemloctite klej do śrub co “usztywni i uniemożliwi dalszemu odkręcaniu się“. Być może wygrałby również jakiś silikon hydrauliczny, ale kompletnie się na tym nie znam. Jeśli to Was szczególnie zaciekawi, specjalnie dopytam o tę kwestie i umieszczę aktualizacje tego wpisu.

Zaskakująca powtórka z rozrywki.

Temat zbadany, temat niemalże zamknięty. Odbyłem dwa treningi kolarstwa górskiego XC i bolączka nie powróciła. Jednak, dzisiaj okazało się że i przednie koło rowerowe, a dokładnie jego oś potrafi równie zaskakująco się odkręcić. Oznajmiła mi to dziwnym rezonującym dźwiękiem i poluzowaną klamką hamulcową. Wszystko ewidentnie i na pierwszy rzut oka i ucha nie pracowało jak powinno. A wszystko dzięki “kamulcach” na wale Wiślanym w stronę Wilanowa. Kochana nierówna droga, czasem może ukazać nam coś czego nie dostrzeglibyśmy sami od razu. Czyli w każdym calu na pierwszy rzut oka negatywnym, można odnaleźć pozytyw.

Ciekawi mnie czy Wy mieliście podobnie po zakupie nowego roweru? Jeśli spotkaliście się z podobną sytuacją bądź o niej słyszeliście… Podzielcie się po prostu rozwiązaniem i może nawet genezą. Na moim kanale YouTube znajdziecie film z tej trasy i krótkie zajęcie mojego stanowiska ze wskazaniem problemu. 🙂

Co z BH expert 5.2?

Nie, on nie miewa takich fanaberii. Jest mało wylewny, więc nie zaskakuję swoją nad produktywnością! Na razie jeździ, parał się jedynie z niedoregulowaną przerzutką. W sumie całą jej luźną strukturą, może też się poluzowała na podobnych wertepach?

Pomocne linki i inne artykuły?

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe