fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

sport State flow

Niedosyt sportowy! – Czyżby istniał? To czysty, zdrowy głód treningu!

Czas czytania: 3 minuty

Czy tytułowy niedosyt w ogóle istnieje?

Uważam że stanowczo tak!

Co to w ogóle jest? 

Głód czegoś, to chyba najlepsze sformułowanie jakie może zobrazować ową tematykę. Od zawsze, gdy trenowałem grę w piłkę nożną, słyszałem że zawodnikowi przed ważnym meczem czasem potrzebny jest “głód piłki”. Było to niby zrozumiałe, ale dopiero po latach sprawdzania i eksperymentowania na sobie w różnych dziedzinach sportowych, odkryłem głębie zasadności tego pojęcia.

Głód do sportu na pewno istnieje i robi dużo dobrej roboty! To jak tęsknota za kimś bliskim. Jesteśmy w stanie oczekiwania, gotowi do uderzenia, czekamy przygotowani do ataku. A tu jeszcze jeden dzień zwłoki, jeszcze chwilą przerwy, aby w końcu ruszyć i dopaść swój upragniony założony cel – tym razem jest to tylko i po prostu powrót do upragnionego sportu i jego dyscypliny, tylko lub aż! Ludzie nie zastanawiają się w ogóle dlaczego czasem idzie im lepiej w danem zakresie sportowym po jakiejś krótszej czy to dłuższej nieobecności, niedyspozycji po prostu przerwie.

Wydaje mi się że dajemy wtedy ciału odpocząć i dopasować się do zakresu wykonywanych ruchów. A przede wszystkim dajemy swojemu cennemu umysłowi dopisać informacje i kolejne neurony, skalibrować wszystkie zmienne i nadpisać może nawet popełnione błędy przy wcześniejszych dokonaniach czy próbach. – Kto wie?

Sam osobiście zalecam w każdej dziedzinie życia nie tylko sportowej dokonać zatrzymania na rzecz refleksji nawet jeśli ma to za nas zrobić sam organizm nieświadomie :). Wpływa to na nas kojąco i myślę że przeobraża nas samych w większości na lepsze! Jesteśmy wtedy bardziej skupieni i wytrwali. Ładujemy akumulatory do kolejnych prób, które to są oznaką ciekawości i determinacji. Trzeba je nieustępliwie dokonywać, aby zmieniać i przekształcać to co do tej pory się zrobiło na lepsze. Nie ma co bezsensownie tracić energii na to co za nami. Trzeba dokonywać rzeczonych zmian i ruszać do przodu, nawet po najdłuższej przerwie od swojego ulubionego zadania!

Bo nie ma nic cenniejszego jak działanie i praca na rzecz swojej pasji!

Próbujcie się z nowym każdego dnia, tak wiem że to trudne – ale dokonujcie spokojnych i przemyślanych prób. Poniżej linki do naszych nowych kategorii w których podejmujemy próby i mamy nadzieje że znajdziemy klientów, którzy do nas wrócą z zadowoleniem bo tylko na tym nam zależy naprawdę! – Aby dawać fun robienia zakupów przez internet bądź jak kto woli w dobrym sklepie internetowym jakim jest niewątpliwie sportowyinternetowy.pl!

  • Deski surfingowe – A jak!
  • Witaminy i minerały – dla podtrzymania lepszego stanu ducha i zdrowia!
  • Sporty walki – wzmocnienie charakteru i docenienie pracy w grupie!
  • Rehabilitacja – w czasie przerwy i niedosytu dla rekonwalescencji i rewitalizacji!
  • Dodatkowy rynsztunek – cała gama akcesoriów potrzebnych na fittnesie tudzież siłowni, uwzględniając całe spektrum mobility.
  • Trickboardy – to dopiero nowa zajawka, trenuj z nami stabilizacje potrzebną w wielu sportach! Mięśnie głębokie z pewnością to poczują.

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe