fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Wypoczynek w trakcie intensywnych treningów to podstawa dla sportowca, przemyslenianieznanegosportowca
Co mi w duszy gra? Dziel się doświadczeniem! przemyślenia sport State flow

Na każdą truciznę jest odtrutka, na każde zmęczenie jest odpoczynek.

Czas czytania: 3 minuty
Nie jest tak lub podobnie że na każdą zmienną jest zmienną którą wprowadza, stanowi równowagę?

Byłoby wybornie znać zmienną zmiennej, aby zrównoważyć każdy aspekt życia. Nie można być perfekcjonistą w każdym calu, zatem znalezienie odpowiedzi na wszystko jest nieracjonalne. Racjonalnym i rozważnym jest za to kwestia posiadania świadomości o tym że większość rzeczy już jest odkryta na świecie. Nasz problem był już przeobrażony w mnóstwo zmiennych zwanych rozwiązaniami sytuacji, która na pierwszy rzut oka…

Na pierwszy rzut oka.

To znaczy że czasami nie warto podejmować zbyt pochopnych decyzji i nastawiać się na natychmiastowe rozwiązanie. Ponieważ rozwiązanie w wielu sprawach i do wielu spraw przychodzi na domiar spontanicznie, niespodziewanie, a nawet! W wolnej chwili, w chwili odpoczynku, w chwili konsumpcji swojej pasji, w chwili ciszy i w chwili kontemplacji. Ogólnie w wielu chwilach, w których tego rozwiązania się nie spodziewamy.

Należy nam się dystans i odpoczynek.

Tak, to bardzo ważne w dzisiejszej dobie napływających bez ustanku informacji i bodźców zewnętrznych. Aby umieć zareagować w odpowiednim momencie na natłok spraw zwyczajnym, ludzkim relaksem. Dlatego właśnie na każdą nadmierną sytuację pomocna jest odpowiednia dawka wypoczynku, ciszy i relaksu, co możemy nazwać tytułową odtrutką.

Widzicie jakie to proste?

Diabeł tkwi w szczegółach mówili i pisali. I tak to właśnie jest, że prostotą i antidotum na przeciążenia i zmęczenie staje się odpoczynek. Tak może być z każdą dzieciną z którą spotykamy się w codzienności i wcale nie musi. Bo od nas zależy jak do tego podejdziemy i ile dawki odpoczynku przeznaczymy dla siebie, swojego umysłu i ciała.

Sport jest zdrowy pod warunkiem umiaru i odpoczynku…?

Tak, to w sporcie również znajduję swoje odniesienie. Nie można nieustannie gnać przed siebie, ślepo i bez wytchnienia. Czasem trzeba zwolnić, zatrzymać się i przeanalizować to co mamy. Przeanalizować zebrane dane i dokonać “sekcji zwłok”, aby pójść dalej. Brzmi paradoksalnie? Być może, ale tak to właśnie jest. Że ciało jaki i umysł potrzebują wytchnienia i wytracenia prędkości…

Podsumowując…

Dlatego zabieram się stąd, gdyż za dużo piszę w krótkim czasie. Potrzebne są dystans i zmiana perspektywy, aby to co się tworzy stało się wydajniejsze, jakościowe i trafne oraz przejrzyste i uważne!


Ciekawe artykuły tożsamego pochodzenia myśli.


 

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe