fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Konstrukcja bloga krok po kroku
biznes Co mi w duszy gra? Dziel się doświadczeniem! Dziel się swoim doświadczeniem! Nowoczesne miejsce pracy przemyślenia

Pisanie BLOGA, instrukcja krok po kroku | #5 | Uporządkowanie miejsca pracy poprawia jakość i wydajność wpisów na blogu? Feng shui, a warsztat pracy.

Czas czytania: 4 minuty
A gdyby tak… Posprzątać wokół siebie?
sprzatanie w miejscu pracy sprawia że czujemy się bardziej wypoczęci i zrealizowani
Posprzątać po sobie, dla siebie?

Nie wiem co Was stymuluję do wydajniejszej pracy. Co na Was działa odpowiednio w kontekście lepszej dyspozycji, natchnienia i nastawienia na kolejne “zmagania” np. w pracy. Na gotowość na nowe zadania oraz wyzwania!

Ja dość dawno odkryłem że produktywność w moim wydaniu poprawia uporządkowanie otoczenia wokół mnie. Okoliczności towarzyszące nam w postaci różnego rodzaju nagromadzonych rzeczy jak:

  • kartki,
  • notatki,
  • pisma branżowe i te hobbystyczne,
  • książki,
  • akcesoria biurowe,
  • i temu podobne narzędzia, które to mają usprawniać nasze działania w pracy.
Wszystko co powyżej, może stać się balsamem dla naszego umysłu?

Stają się balastem dla naszego mózgu, który nieustannie zbiera dane o ich obecności w naszej okolicy. A to wszystko za sprawą braku uporządkowania tego nieładu przez dłuższy okres. Oczywiście to wszystko uzależnione jest  i relatywne – jak dużo zadań zmienia się w naszej pracy i jak wiele do zrealizowania tychże obowiązków zawodowych  powoduje gromadzenie wokół siebie potrzebnych na tą chwilę realizacji narzędzi.

Nie koniecznie natomiast jest przeciągać ten czas dłużej niż tego wymagają organizacyjne sprawy korespondowanie w swoje obecności rzeczy przydatnych tylko i wyłącznie do zadania minionego!

Oddalenia od siebie rzeczy sprawiających na pierwszy rzut oka nadprogramowych, bo wykorzystanych już dużo wcześniej to chyba mocny sygnał! Sygnał do reakcji – Misja PORZĄDEK czas zacząć!

Porządek i ład w miejscu pracy to coś więcej niż wydajna praca.
Układ z brakiem schematu, a jednak porządny i pożądany porządek?

Nie zachwycam się i nie zachłysnąłem się również modną dziś metodą jaką jest Feng shui. Choć słyszałem co nieco, o wielkości i konieczności zastosowania tego zagadnienia w swoim życiu, a raczej wybraniu dla siebie jego kilku zasad, które według nas odpowiadają nam najbardziej jest rozsądnym posunięciem. Dla dobra nas samych, potwierdzę że kwestie oczyszczenia powierzchni wokół nas jest “wskrzeszające”. Co to tak naprawdę odświeża i pokrzepia? – Według mnie samo oczyszczenie myśli już jest warte gry.

starożytna praktyka planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym
Znak Feng shui – dosłownie wiatr i woda.
Podsumowanie dla porządku!

Nie ma sensu rozbudowywać koncepcji ponadto nim jest. Lata temu przeczytałem jedną pozycję związaną z pełnym zakresem wdrożeń Feng shui do swojego domu i pracy. Przyznam że kilka spraw utkwiło mi do dziś w głowie.

Sporadycznie, gdy sobie o nich przypomnę – wdrażam je jak dziś, aby uprzyjemnić sobie swoje miejsce pracy. Aby usprawnić i oczyścić stan umysłu i sprowokować u siebie ciekawszą koncepcje na wpis.

To pewna metoda, może nawet praktyka organizowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym. Brzmi naprawdę racjonalnie. Źródło odnajdziecie na Wikipedii – tutaj.

Ale, Ale…

Nie tylko tym sobie ulżyłem… Postanowiłem również wyczyścić swoją ukochaną maszynę, rower, który był już nieco zabrudzony ekspozycją na warunki zewnętrzne. To również stawia na nogi i otrzeźwia punkt widzenia. To takie banalne, takie podstawowe, a często zapominane przez nas w naszym biegu naprzód od zadania do zadania.

*Tak jak na początku, nie mam pojęcia co dla Was jest pokrzepiające do pracy. I jak wpływa na Was sprzątanie w swoim “ekosystemie“. To pewnego rodzaju organizm, który z Wami współpracuje, a może i też działać przeciw Wam, dlatego spróbujcie ogarnąć sprzątaniem swój otok, a może tym sposobem “odmalujecie” swoją lepszą fizjonomie i pokrzepicie ducha. Morale w pracy są niesłychanie ważne, bo przenoszone są do ogniska domowego, zatem celujmy w poprawność i ciepło domowe. 🙂

Niechaj nasze warsztaty pracy będą schludne! Niech odznaczają się czystą atmosferą!

Niech nasze warsztaty pracy będą odpowiednio uporządkowane dla nas samych i dla naszej wydajniejszej pracy
Porządek na warsztacie! – Po wydajniejszą i przyjemniejszą prace.

Starszy wpis, który rozpoczyna gruntowny przegląd podjętej tematyki i stanowi wprowadzenie, możecie przeczytać TUTAJ.

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe