fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

NA zdjęciu widać dwa stabilizatory stawu skokowego jako opaska i ściągacz do stabilizacji w sporcie. Recenzja na blogu przemyslenianieznanegosportowca marki THORNfit do kupienia na sportowyinternetowy i tarmark z decathlonu
bjj dystrybutorstwo Dziel się swoim doświadczeniem! Elitarny wpis mobility Nowe wyzwania i treningi Odzież openopening - unboxing Poranny trening w domu Przed i po treningu State flow Testy i recenzje trening stabilizacji zdrowie

Jaki stabilizator, opaskę, ściągacz na kolana wybrać do uprawiania sportów? Ja wybieram pod trening stabilizacji, zobaczcie czym się kierowałem przy wyborze skutecznej ochrony moich kolan.

Czas czytania: 6 minuty
Moje wariacje w stabilizacji – warto zabezpieczyć stawy.

Uważam za stosowne zająć się tematyką wyboru “odpowiedniego” stabilizatora, który usztywni i zabezpieczy nasze stawy podczas treningu. Treningiem, który determinuję do zastanowienia się nad odpowiednim zapobieganiem przeciążeń stawów jest trening stabilizacji na piłkach sensorycznych. W gruncie rzeczy spokojny i zrównoważony trening poprzedzony odpowiednią rozgrzewką… Jest w zasadzie budujący niż to rujnujący nasze stawy i mięśnie je okalające. Oczywiście jeśli nie posiadamy “ciążącej” na nas starej bądź nowej kontuzji. Dodatkowo aspekt stabilizacji czy to na piłkach sensorycznych zwanych #airpads czy to bez ich wykorzystania stanowi… W dodatku od lat – stanowczy i rygorystyczny aspekt ćwiczeń z zakresu rehabilitacji pacjentów po operacjach i poważnych kontuzjach. Trening stabilizacyjny to wspaniała alternatywa na #porannytrening i rozruch w wolnych chwilach. To koncepcja, która potrafi dać nam wiele zabawy. Dokładnie tak jak mi, co publikuję od czasu do czasu na #instagramie czy #tiktoku.

Co uważam za stosowne – czym się posiłkuje i ratuję! ⚔👍💪✔

Moje stawy po intensywnym skakaniu bywają delikatnie przeciążone, aby temu zapobiec postanowiłem wybrać stabilizator na kolana. Właściwie będą to stabilizatory na stawy kolanowe, bo na kostkę już miałem… Opaski, które pozostały po starych treningach #muaythai wydawały być się początkowo odpowiednim zabezpieczeniem, teraz zaś i w tej materii będę szukał zamienników. Na razie zajmijmy się kolanami – A więc już jestem szczęśliwym posiadaczem:

Oba produkty to zgoła odmienne produkty! Ściągacze Thornfitness to idealny model na CROSFITTOWE ciężary, ja jednak lubię kontrowersje i założyłem je pod trening stabilizacji. Może doprecyzuję raczej #freestyle stabilizacji. Przy tak dużych rotacjach, skrętach, skokach mamy do czynienia z dużymi siłami i przeciążeniami, które bądź, co bądź mogą działać niekorzystnie na nasze stawy. Opaska na kolano od TARMAK, to już zupełnie inny zakres zabezpieczenia i profilowania. TARMAK posiada odpowiednie, anatomiczne kształty swojego poszycia co stanowi wyróżnik i możliwe… Testy dalej trwają. 😊 Dodatkowo posiada dwie szyny boczne, które wspomagają stabilność naszego kolana. To dobre rozwiązanie, które eliminuję potrzebę mocno obciskające opaski… W zamian za ścisk i niewygodę, mamy boczną stabilizację. Właściwie produkt jest nowy, więc dobrze przylega i odczuwalny jest jego oplatający schemat działania.

Co jest ważne w opaskach podtrzymujących rzepkę?

Gwarantem dobrego treningu jest komfort czyli eliminacja wszystkich niepotrzebnych czynników, które sprawiają że skupiamy się na ograniczającym stabilizatorze… A nie na ćwiczeniach, planie i treningu! Jestem zwolennikiem wygodnych rozwiązań, tym bardziej w sporcie i podczas trwania wysiłku fizycznego. W tym momencie oba modele opasek/ściągaczy dają radę. Dodatkowym elementem informacyjnym stanie się z pewnością to że oba również zmieniają nasze zakresy ruchu. Pamiętajmy o tym decydując się na inwestycje w stabilizator lub opaskę czy ściągacz. Te wszystkie dodatkowe elementy zabezpieczające równie doskonale krępują nasze ruchy. Zwyczajnie w pewien sposób ograniczają lub zmniejszają nasz zakres ruchów. W tym momencie uważam że to dobry wybór jako dodatek do takich treningów.

Dobra rozgrzewka i niedługie stosowanie – aby nie rozleniwić stawu!

Moją koncepcją na dziś, to stosowanie dobrej rozgrzewki uwzględniając #roller i dynamic stretching! To dwa supporty według mnie, które pozwolą mi na krótsze korzystanie z pomocy stabilizatorów i ściągaczy kolan. Dlaczego jest takie moje podejście? – To proste! Uważam że stanowczo za długie i permanentne używanie podobnych dodatków przy “zdrowych” stawach rozleniwia mięśnie i nie uodpornia ich na większy wysiłek jakim jest niewątpliwie… Cudowny trening stabilizacji. To na razie moja początkowa strategia, hipoteza i założenia treningowe. Jak wiemy świat płynie, a my rozwijamy się z każdym dniem. Przybierając na wadzę i wzmacniając stawy kolanowe mogę za jakiś czas wyeliminować potrzebę korzystania z dodatkowej protekcji stabilizacji opasek/ściągaczy/stabilizatorów. W tym momencie zachowuję rozwagę i testuję pomocne mi rozwiązania w tym etapie jakim jestem. Każdy z nas sportowiec przystępuje do treningu na innym etapie umiejętności, przygotowania, odporności i wytrzymałości. Każdy ma swój czas i trzeba mu go dać – trzeba iść z myślą #stateflow i nie dać się ponieść emocjom! 👍🤞✌💕

NA zdjęciu widać dwa stabilizatory stawu skokowego jako opaska i ściągacz do stabilizacji w sporcie. Recenzja na blogu przemyslenianieznanegosportowca marki THORNfit do kupienia na sportowyinternetowy i tarmark z decathlonu

Podsumowując – wybór i dalsze koncepcje!

Wybór jest jasny – jak zawsze wybieramy dla siebie najmniejsze zło. Dodatkowo skrzętnie przyglądamy się przyjętym normą i dostępnym nam narzędziom, które mamy najbliżej. Ja swoje opaski na kostki używam już od dłuższego czasu. Myślę że zmienię je na mocniejszy kaliber, aby przetestować dla siebie i Was bezlitośnie wyższy stopień ochrony stawu skokowego. Co to będzie?

O tak, to będzie wyzwanie i testowanie. Produkty prosto z USA dostępne w sklepie internetowym #sportowyinternetowy.pl. To musiało się wydarzyć, więc zapowiadam że będzie test i wnikliwa analiza, Dlatego że warto zabezpieczyć swój stan zdrowia i jednocześnie cieszyć się przyjemnością płynącą ze sportu. Co do tematu ściągaczy – trzeba je dobrać indywidualnie pod rozbudowę swojego ciała oraz pod dyscyplinę sportową i zakresy w jakich chcemy działać. Oba produkty godne są uwagi sportowca, który chce zadbać po swoje stawy kolanowe. Nasza anatomia nie jest przystosowana do dodatkowego “ciężaru” niż to nasze ciało wygeneruję swoją wagą.

Ciekawe linki, artykuły i testy – poniżej!

Zastosowanie opasek, stabilizatorów i ściągaczy stawu kolanowego

Zalety

 • Dodatkowe bezpieczeństwo
 • Ochrona stawów i dłuższa ich żywotność 🙂
 • Ochrona przed niebezpiecznymi wychyleniami
 • Ograniczenie niezdrowych, niepożądanych rotacji
 • Szybszy powrót do sportu po kontuzji
 • Lepsza regeneracja w trakcie kontuzji przy dodatkowym ruchu i obciążeniach nawet podczas pracy
 • Cena, atrakcyjna w obu wariantach
 • Jakość wykonania – bez weryfikacji po długim użytkowaniu

Wady

 • Ograniczenie zakresów ruchowych
 • Mobility strata cennych % w zakresie
 • Możliwość “rozleniwienia” mięśni – wyuczenie pamięci mięśniowej
 • Zmiana ruchowości na początku skutkować może gorszymi wynikami sportowymi np. AKROBATYKA

 

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe