Jak rozpocząć przygodę z kolarstwem górskim? Rower to pasja i stan umysłu #3 – Pierwszy trening, a dokładnie wstępniak i zapoznanie!
Możesz też przejść do konkretnego akapitu:
Nastąpiła chwila przełomowa, doszło do pierwszego treningu!
Czekałem na to wiele czasu… Dla mnie bezlik chwil i przemyśleń w zakresie rozpoczęcia treningów kolarstwa górskiego. Na wstępie doprecyzuję że chodzi mi głównie o przygotowanie samego siebie do zjazdów w największych światowych bikeparkach i trasach rowerowych. Potrzebuję wsparcia w zakresie rozwinięcia odpowiedniej techniki jazdy i przebudowy podejścia do koncepcji “rower”
Pierwsze wrażenia…
Pokora, pokora i jeszcze raz pokora. To nauczył mnie techniczny i pilotażowy pierwszy przejazd na przygotowanej pod XC pętli rowerowej. Bardzo krótki, ale wymagający dla amatora jakim jestem. Ogólnie daje radę, jednak perspektywa opiniodawcy, komentatora, obserwatora z boku jest zawsze arcybanalna. Poziom trudności ukazuję się dopiero w momencie styczności naszych możliwości z zaproponowanym rzeczywistym torem. Urealnia się wtedy zasadności oddziaływania sił i następuję weryfikacja naszej postawy i opinii – że z boku wygodniej.
Kto stoi za sprawą przyuczenia mnie do zawodu…
Wybór, a raczej poszukiwania trwały, trwały i… A końca nie było widać. Poszukiwałem trenera lub klubu MTB przez długie miesiące. Widocznie źle trafiałem, ale nie byłem zainteresowany jazdą do przodu na bicie kilometrów. Byłem bardzo konkretny i sprecyzowany… Potrzebowałem faktycznego treningu z naciskiem na technikę jazdy. Nawet na chwilę analizy technicznej i rozsądnego podejścia merytorycznego. Aż tu nagle Maciek “Jezior” Jeziorski wyrósł na mojej drodze…
Jazda na rowerze wydaje się dla każdego taka oczywista… Taka czytelna bo większość z nas ma z nią do czynienia od dziecka. Okazuję się jednak że około rowerowych meandrów i kąsków jest dużo więcej niżby nam się wydawało. Ja o tym wiedziałem i wiedziałem również czego potrzebuję do tego co chcę osiągnąć. Chcę dobrze i bezpiecznie zjeżdżać w górach, a na dodatek na dość lub bardzo wymagających trasach rowerowych na świecie.
Taką to sobie postawiłem skromnie poprzeczkę…
Tak jak wyżej, postawiłem sobie za drobny i skromny cel jeździć bezpiecznie na niebezpiecznych światowych szlakach i zjazdach rowerowych. Tworze przy tym spis ciekawych tras rowerowych, który znajdziecie tutaj bądź na koniec tego wpisu.
Co będzie dalej…
Co przyniesie los i konsekwencja czasu. Jestem przekonany o swoim wyborze i chcę trwać w tym postanowieniu o treningach kolarstwa górskiego. Mając u boku tak świetnie przygotowanego trenera szczególnie odbierającego na podobnych falach powinienem mieć z górki… Wszystko teraz w moich rękach i jego wiedzy.
Maciek nie obraź się ale czas na opinie o Tobie.
Trener z prawdziwego zdarzenia, gdyż jest młody i jego umysł stanowi elastyczny pokład energetyczny. Jest otwarty na koncepcje i zmieniające się trendy. Jest komunikatywny i co najważniejsze posiada background potrzebny dla takiego adeptka jakim niewątpliwie jestem. Szkoda jest pisać to w słowach i układać w zdania. Dużo lepszym pomysłem będzie zerknąć na kanał YouTube, który już niebawem zapełni się filmami i filmikami. Również z mojej koncepcji “jak rozpocząć przygodę z kolarstwem górskim“.
Kiedy odbył się pierwszy trening i kilka słów usprawiedliwienia.
02-06-2019. Dzisiaj w Niedziele w dzień moich narodzin… Czy rodzę się na nowo? Być może, dlatego że rower stał się moim głównym punktem zainteresowania. W głównej mierze interesuje mnie niebywale “technika jazdy” samo już to pojęcie zawiera w sobie poezje. To niczym zaniedbana kwestia techniki jazdy w motoryzacji. Panowanie nad samochodem i jego siłami w poślizgu to kwintesencja dla kierowcy. To samo stanowi trzon mojej uwagi w kolarstwie górskim i jeździe na rowerze, poprawić panowanie nad rowerem stawiając na różnego rodzaju możliwości przenoszenia środka ciężkość, stania w bezruchu oraz przerzuty rowerem o 90, 180 i 360 stopni – FRONT PIVOT 180°. Te pierwsze dwa przydają się w chwilach ostrych zmian toru jazdy na wąskich ścieżkach górskich.
Zabawa rowerem i jego masą to według mnie podstawa przy planowaniu profesjonalnej jazdy w górach. STOPPIE lub zwykły front pivot wydają się fanaberią, nadproduktywną czynnością… A jednak, a jednak są ludzie których to pochłania. Przygotowałem kilka filmików z moim udziałem mam nadzieje że niebawem będę mógł je dla Was ukazać. Piszę w niedziele, czyli jakbym pracował. Dlatego mam nadzieje że Bóg mi wybaczy, będzie dla mnie łaskawy i pozwoli mi rozwijać się w swojej utorowanej już pasji i będzie czuwał nad moim bezpieczeństwem.
Podsumowanie, życzę Wam…
Odnalezienia swojej pasji, myślę że będąc tutaj macie tożsamą pasję do mojej. Dlatego fantastycznie się składa, dlatego właśnie zamierzam relacjonować moje postępy i relacjonować rozwój w tej dziedzinie. Będę starał się cyklicznie udostępniać filmy z treningów z Maćkiem jak i moich indywidualnych wypocin gdzieś na uboczu gór małych. Poniżej zamieszczam potrzebne linki do artykułów i kategorii bezpośrednio kierującej do filmów z treningów:
-
Kategoria filmów traktujących o moich treningach kolarstwa górskiego tutaj.
-
Jak rozpocząć przygodę z kolarstwem górskim? Kolarstwo górskie to pasja i stan umysłu | rozdział 2 | – Technika jazdy na rowerze górskim. Czas czytania: 4 minuty
-
Już niebawem startuję z amatorskimi filmami na kanale YouTube! Rowerowe testy i recenzje – Pomożecie w organizacji struktury? Czas czytania: 3 minuty
-
Jak rozpocząć przygodę z kolarstwem górskim? Rower to pasja i stan umysłu | rozdział 1 | – Wybór odpowiedniego roweru HARDTAIL. Czas czytania: 3 minuty
-
Ciekawe trasy rowerowe. Łatwym jest wyznaczanie trasy rowerowej? – Spis wszystkich tras! Czas czytania: 1 minuta
Oceń mój artykuł.
Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.
Średnia ocena / 5. Ilość głosów:
Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!
Pozwól nam ulepszyć ten post!
Powiedz nam, jak możemy poprawić ten post?