fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Bieganie bjj Co mi w duszy gra? Dziel się doświadczeniem! Dziel się swoim doświadczeniem! Nowe wyzwania i treningi Poranny trening w domu Przed i po treningu przemyślenia Rolowanie Rower sport Sporty walki State flow zdrowie

Jak często trenować? – Odwieczny dylemat sportowca! Sztuki walki, #bjj i inne dyscypliny sportowe, WHATEVER!

Czas czytania: 3 minuty
Żadnych kompromisów!

W kwestii wyboru optymalnego okresu treningowego jego czasu i obciążenia nie ma złotej zasady. Nie ma żadnej zasady, którą ktokolwiek może utworzyć jako najlepszy sposób na trening w domu, na siłowni czy w klubie sportowym. Na “produktywny” trening składa się niezliczona składowych, których żaden “trener” nie jest w stanie przewidzieć. Bo produktywny trening to efekt końcowy tego jak w życiu “się prowadzimy”. Każdy aspekt ma znaczenie – ale nikt, nigdy nie jest w stanie odkryć jak mocno będzie rzutował na efekty i postępy.

  • Stres,
  • Papierosy,
  • Alkohol,
  • Przetworzone jedzenie,
  • Pośpiech,
  • Złe wysypianie się,
  • Brak relaksu i odpoczynku w ciągu dnia,
  • Niezrealizowane plany w pracy…

etc. To my stanowimy źródło powodzenia w swoim życiu prywatnym, zawodowym i sportowym. I proszę nie łudźcie się że jest inaczej. Jako sportowcy osiągamy swoje sukcesy ze względu i na uwagę pobocznych życiowych aspektów i kolei losu. Łatwiej jest nam czerpać energie i siłę z zadowolonego i spełnionego organizmu, niż to zrobi osoba przytłoczona, która POWER musi wyciągnąć z dołu siebie. Do tego dochodzi obniżona odporność i brak optymalnej, zrównoważonej pracy całego organizmu!

Dlatego polecam – bez zbędnego pieprzenia!

Każdy z nas ma chwilę zwątpienia i gorszy okres lub dzień. Nie każdego dnia możemy osiągać MOUNT EVERST. Na wiele spraw potrzeba czasu, wytrwałości i ciężkiego treningu. Na tę drugą opcję też przyjdą sukcesy, czyli organizm, który ciągnie z dołu swoje paliwo. On też potrafi osiągnąć szczyty, bo wszystko wokół nas zmienia się nieustannie. Często nie zauważamy tych mikro zmian, które potrafią wpłynąć na naszą dyspozycję. Nowi znajomi, nowe sprawy, nowe pociechy potrafią wcielić w nas dodatkowe procenty energii. Pokłady nowo zgromadzonego paliwa przekładamy na poprawienie swoich osiągnięć w sporcie i życiu prywatnym.

Żadnej siły nie można przyrównać do siebie, każdy sport i przygotowanie rządzi się swoimi prawami i obciążeniami!

Dlatego czasu przestać się słaniać i zastanawiać. Czas wypełznąć spod kołdry i ruszyć przed siebie. Tworząc okazje tworzymy okazje – brzmi paradoksalnie? Ruszając się i korzystając z życia stawiamy samych siebie przez wyborami, które podniosą naszą pewność siebie… Dodatkowo doładują nas energią, którą wykorzystamy podczas swoich treningów. Jak to zrobimy? Nijak, po prostu. Organizm sam sobie zaplanuję scenariusz, a nam pozostaje dołożyć starań czynnościami jakie wykonujemy i wykonywać je z pasją i odpowiednim nastawieniem.

To mocny wpis, dla wytrwałych i otwartych.

W życiu i sporcie nie ma tajemnic, jest walka między sportowcami, a dokładnie pojedynek w ich głowach. To umysł stanowi przewagę w konfrontacji. To my sami tworzymy największą FASADĘ, która jest dla nas zwycięstwem lub przegraną! Wszystko zależy od nastawienia i grubości struktur obronnych naszej wyobraźni. Stanowimy dla siebie burzliwy duetciała i umysłu! Ciało krzyczy stój, umysł przyj! To Ty wybierasz kolejny ruch i krok. Konsekwentnie robisz swoje lub bezkompromisowo się poddajesz. Mądry wojownik, wie jednak kiedy się poddać i odpocząć, aby nabrać sił do kolejnej potyczki. Jest setki i miliony ukrytych schematów i dróg… Kierunków o których nie mamy pojęcia. Dlatego zamiast się zastanawiać ruszmy do umiarkowanej walki z głową i sami zdecydujmy co dalej!

Podobne tematycznie wpisy znajdziesz poniżej:

 

 

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

2 KOMENTARZE

    • Dzięki Rafał! – Oby tak dalej dla Ciebie i dla mnie 🙂 Rozwój i motywacja to podstawa i faktor sukcesu oraz dobrego samopoczucia. Do następnego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe