fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

wytyczanie_trasy_rowerowej_trasy_rowerowe_mtb_wspólne_wyprawy_rowerowe_trasy_na_swiecie_w_europie_w_polsce_przemyslenianieznanegosportowca_spis_ciekawych_tras_rowerowych_dla_rowerzysty
Ciekawe trasy rowerowe Dziel się doświadczeniem! Koncepcja rower - trening MTB Rower sport Trasy rowerowe w Europie

Ciekawe trasy rowerowe #5 – Mountain Biking Rychlebské Stezky: Czechy EU | Trasy rowerowe, które warto przejechać. Ja chciałbym i planuję!

Czas czytania: 5 minuty
Wprowadzenie i zaznajomienie się z specyfiką trasy.

Przejazdy przez potokiMosty lub pomosty z wklejonymi niekiedy kamykami lub większymi skałami w zarys owych mostków z desek! Kamieniste podjazdy 10-15%, przy porannych przejazdach w towarzystwie mgły mogą dodać wiele efektów specjalnych w postaci nieoczekiwanych uślizgów na kamieniach.

Po wstępnym podjeździe, który nas odpowiednio “rozgrzeje” na rozgrzewkę… Następuję ciekawy zjazd “ścieżką rowerową” z dość dużymi skałami i kamulcami. Ja nazywam to “rocklinem”. Przy tej okazji zdarzyć się mogą dropy, hopy odpowiednie do “polatania” inaczej poskakania. Jeśli ktoś jest przygotowany i zaprawiony w bojach ze skakaniem na rowerze to będzie to idealny odcinek dla niego!

Namierzamy?
ROCKGARDENY i “ROCKLINY” – Jedna z ciekawszych tras…

Jest tego wyśmienicie dużo, dlatego zapewniam Was wytrzęsie nas na trasie co niemiara! Jedna z ciekawszych tras rowerowych jakie widziałem. Jest piękna, trudna i zarazem mocno zróżnicowana. Uwarunkowania tej trasy rowerowej jest tak ciekawa że jej szybka zmienność jeszcze bardziej nas przekonuję i zniewala. Oby nie zwaliła nas z roweru, wystarczy tylko metaforycznie z nóg, choćby na chwilę.

Miejsca z dużą ilością wystających kamieni to niewątpliwy synonim tego specyficznego szlaku rowerowego dla wymagających. Nieustannie mamy konieczność, chciałoby się napisać możliwość… Ale jednak wrócę do tego pierwszego określenia… Mamy konieczność lub wręcz obowiązek oddawania skoków z większych i mniejszych “hopek“… czy kamieni. Niesamowite warunki i gratka dla zaprawionych kolarzy górskich, zawodników MTB i XC oraz downhillowców!

Co więcej, myślę że przy odpowiednim treningu przygotowawczym każdy prędzej czy później… Będzie mógł zjechać, odbyć tę cudowną przygodę w tym właśnie wymagającym rejonie Czeskich tras rowerowych.

Skały, skały, skały… Sekcja 3-cia.

A po “trzęsiawce” na kamieniach i skalnych liniach dzięki którym ułożeniu uległa cała treść jedzeniowa w pasażu jelitowym… 😀 Przychodzi czas na sekcje trzecią trasy w której jest już dużo i stanowczo lżej i przyjemniej. Sekcja 3-cia Czeskiego szlaku rowerowego to spokojny zjazd… Odrobina korzeni to już tylko kwintesencja i sielanka po poprzednim “rockowym, skalnym” odcinku! Ale, Ale… Mocno “powybijani” po kamienistym stoku możemy mieć nieodpartą i uzasadnioną chęć odpoczynku w postaci wymijania korzeni! I będziemy mieli ku temu możliwą sposobność… Jest dość szeroko i sprawnie tego dokonamy.

Znowu lekki podjazd i…? Dropy i hopy. Ogółem bunnyhopy!

Wydaje się że ponownie mamy lekkie podjazdy i zjazdy na horyzoncie w tym etapie trasy rowerowej. Bardzo łagodne ukształtowanie terenu i niekiedy przyjemnie pochylona pozycja skosem… A na koniec podjazdu magicznie przyjemny zjazd szeroką ścieżką. Wzbogacona lekkimi dropami i hopami. Nieustająco nadarza się sposobność do trenowania bunnyhopów. A więc kto może niech rozwija swoje umiejętności!

Świetny zjazd ciąg dalszy…

Dużo rękawów technicznych i hop, czasem jedna po drugiej! Czasem “przefrunąć” przyjdzie nam dwie! Ot, co! Końcówka w otwartych przestrzeniach jak po wycince drzew, a jednak to prawda… Spotykamy na tej trasie rowerowej tego bikeparku przygotowane kłody i bale do transportu. Leżą bezszelestnie wzdłuż drogi, “odpoczywają” przed podróżą. Dokładnie tak jak my odpoczywać będziemy w hotelu po tej niewątpliwie wspaniałej i ciężkiej wyprawie rowerem górskim!

Podsumowując, końcówka… Wąwóz i potok.

Piękna, malownicza totalnie magiczna trasa rowerowa, a zarazem na koniec to on…. Bo to urokliwy wąwóz i strumień idą ku nas w parze. Niczym sceny z czasów Szwedzkiego potopu. W takich warunkach najprędzej o jakąś zasadzkę… Przejęcie transportu z żywnością… Ale to inne czasy, popłynąłem nurtem historii i wspomnień z lektur o Polsce.

A po trasie jedzenie i “restauranty” jak i również jumpline do treningu utrzymania toru jazdy na wąskiej ścieżce… Czemu nie wcześniej?

Koniec końców.

Mordercza i zaskakująca bo uposażona w kolejne: ROCKLINY! To fenomenalny trening równowagi, stabilizacji i techniki jazdy. Utrzymanie swojego roweru w ryzach wyznaczonych ścieżką to nie lada wyczyn, szczególnie w wilgotny poranek. Śliskość na kamieniach to pewnik z którym trzeba umiejętnie się zmierzyć. Przydałby się dobre opony na tę chwilę… Macie jakieś swoje propozycje i przemyślenia w tej kwestii? Podajcie dla wszystkich jakieś koncepcje, które mogą uratować sytuacje i czuć się pewniej. Miłej zabawy!

Film z trasy
Data wpisu, data przejazdu / Legenda.
  • Wpis powstał: 31-05-2019
  • Data przejazdu: wkrótce – zobaczymy jak długo! ?
  • Oznaczenia # – po “kratce, płotku” występuję numer, który świadczy o kolejności dodawania tras.
Inne artykuły o trasach rowerowych dostępnych dla chętnych przygód rowerzystów.
  1. Ciekawe trasy rowerowe #4 – La Almunia de Doña Godina: Hiszpania EU | Trasy rowerowe, które warto przejechać. Ja chciałbym i planuję! Czas czytania: 2 minuty
  2. Ciekawe trasy rowerowe #3 – Kokořínsko: Czechy EU | Trasy rowerowe, które warto przejechać. Ja chciałbym i planuję! Czas czytania: 2 minuty
  3. Ciekawe trasy rowerowe #2 – Trutnov Trails: Czechy EU | Trasy rowerowe, które warto przejechać. Ja chciałbym i planuję! Czas czytania: 2 minuty
Spis wszystkich tras dostępny tutaj:

 

 

 

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe