fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Spis wszystkich tras rowerowych, single trucków i szlaków rowerowych na świecie, w polsce i europie na blogu przemyslenianieznanegosportowca
Ciekawe trasy rowerowe Cross-country Dziel się doświadczeniem! Koncepcja rower - trening MTB Rower Trasy rowerowe na świecie

Ciekawe trasy rowerowe #15 – Mountain Biking “Phil’s World” in Colorado: USA | Trasy rowerowe/szlaki/Single trucki, które warto przejechać!

Czas czytania: 3 minuty

45 minut od Durango…

Typowy amerykański koloryt – piaskowa, sucha okolica obstawiona niezliczoną ilością pickupów: to musi być rejon Stanów Zjednoczonych! Wypisz, wymaluj akompaniament okoliczności towarzyszących, które znamy ze starych dobrych amerykańskich filmów! Przejdźmy sprawnie jak zwykle do opisania ścieżki rowerowej, którą wybrał nasz bohater VIDEO. A zróbmy mu “fejm” bo robi to z serca, a więc wsparcie się należy! Single Truck bardzo ciekawy, swobodne zakręty, amerykańska suchość… Kamienie i krucha typowa roślinność.  Początek usypiający i zarazem spokojnie wprowadzający…  Dalej żwawe dojazdy do zakrętów i odcinki specjalne rodem z odwzorowujących ich w miastach pump tracków do techniki jazdy!

Myślał indyk…

Sądziłem, że szlak rowerowy dla każdego, że łatwiejszych daleko szukać… Minuta ok. 7L35+ ukazuję, że warto było czekać z oceną wstępną, wstrzymać polemikę i lekceważący ton… Bo:

  • Po pierwsze: dość szybkie zjazdy okraszone kamieniem i szlak rowerowy otulony nieregularnymi “porostami” drzew i ich gałęzi chętnych nas zaczepić o kierownice czy ciało… Daje motywację do skupienia się na trasie.
  • Po drugie: strome, wymagające podjazdy po niekiedy dużych kamiennych płytach, zwanych “gzymsami.” To też lada niespodzianka dla nóg i całego ciała.
  • Po trzecie, zaś: znowu ostry, szybki bardzo ciekawy i malowniczy zjazd. Aż chcę się już “pokręcić kołem.”

Na szlaku tym, da się też skromnie skoczyć i uskoczyć – Jump, jump, jump: to lubię najbardziej… “bezpieczny”, dobrze wyważony, krótki lot w pełnej krasie. A dalej, męczące, lecz skromne podjazdy tuż po szybkich i powabnych lotach ot, co! – Kamienna posypka, utrudniająca miło wycieńczający podjazd potrafi zmienić każdą kamienną twarz w wyraźny wyraz o grymasie zmęczenia! ! ! 🙂 – Piękne zdanie, uwielbiam takie konstrukcję… Czy ja to napisałem? 👍😍⚔💕

Ale narracja rock gardenów MTB!

Czas 9:50 są i ciekawe podjazdy, zjazdy i przejazdy po większych kamulcach – jak mogłoby ich zabraknąć? Czapki z głów… Raczej my z rowerów! Hop, Siup – 1×12 NX EAGLE + mocne nogi oraz brzeg siodełka i mielimy. A ciśnienie w oponach? Oby znalazł się reduktor samoczynny, taki z moich myśli konstruktorskich! W mojej głowie od lat wielu dzwoni i rodzi się projekt kolarski. Biznes, który zmieniłby świat kolarstwa pod każdym względem taktycznym. Na początek 3 etapowy reduktor ciśnienia sprawdziłby się na 102! I tak z krótkiej historii biznesowej lądujemy na 11:16 min w krótkim kanionie i ciekawym zjeździe pod kątem.

Wysiłku nie koniec, przygodo wróciłaś! 

12 minuta pokazuje nam, że to była dopiero rozgrzewka. A może przedsmak i czekadełko na dwóch kółkach przed porządną JAZDĄ! A, nie to tylko epizodyczne, końcowe uniesienie przy dobijaniu do brzegu. Prawie ostatecznym, finalnym kilometrze trasy rowerowej… Wspartym kolejnym pompowaniem na górkach i dołach. Prosi się o jakiś skok, ten ostatni “lotny zryw.”

Podsumowując – na koniec po: Hamburgery, plusy i minusy!

Mountain Biking Phil's World in Colorado

Plusy

  • Świetna techniczna trasa
  • Umiarkowana liczba ciężkich podjazdów
  • Wspaniałe widoki
  • Zróżnicowana trasa
  • Świetne hamburgery na miejscu? 🙂
  • Dostępne ok. 17.4 mil   ciekawej trasy?

Minusy

  • Daleko jak na Polskie warunki

Moje inne artykuły i odlinki z tekstu:

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe