fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

na zdjeicu państwo hiszpania potrzebne do pokazania ciekawej trasy rowerowej MTB, XC dla bloga przemyslenianieznanegosportowca
Akcesoria rowerowe Ciekawe trasy rowerowe Cross-country Koncepcja rower - trening MTB Trasy rowerowe w Europie

Ciekawe trasy rowerowe #14 – Sierra Nevada: Morze Śródziemne, HISZPANIA | Trasy rowerowe, które warto przejechać. Ja chciałbym i planuję!

Czas czytania: 3 minuty
Potężna dawka kamiennych wrażeń!

Kolejny etap z cyklu wpisów #komentator tras, szlaków rowerowych! Początek trasy to typowy styl Hiszpański czyli kamienna zabawa! Pisaliśmy o Saragossa i jej regionie, tam też było groźnie… 🙂 Wspaniałe regiony i jeszcze lepsze widoki, dają niewątpliwą pokusę do ruszenia w podróż do Hiszpanii! Swoją drogą regiony Saragossy słyną ze świetnych tematów treningowych jazdy rowerem za sprawą ADRY BIEL BIELSA! Idźmy w bieżący rejon, a raczej oddajmy się przygodzie na wspanialej trasie z początkowym lekkim zjazdem po kamieniach. Następnie to już tylko 35/45 stopni podjazdu również po niewątpliwie słusznych wybojach.

Etap II – palimy tarcze w dół!

Jazda w dół na takich wybojach to nie lada wyczyn dla zjeżdżającego… Człowieka i sprzętu! Odpowiednio przygotowany rower i skręcone śruby przed wyjazdem na trasę do podstawa. Najmniejszy mankament i możemy stać po drodze na szlaku z miną rozżalenia lub zafrapowania nad problemem. 🙂 Odpowiedni zestaw sprzętu narzędziowego jest wskazany, dobór indywidualny.

Idźmy dalej zgodnie z wyznaczoną trasą i jej przeglądem z podziwem… Mamy wyboje, mamy kamienie, mamy również wysoką trawę między każdym dwoma “slotami” na koło :). Piękny krajobraz jednak dominuję sytuację nie komfortu lub jak kto woli kwintesencji podróży! Wąskie zbocza i osuwające się kamienie to podstawa tego etapu! Wąska ścieżką w dół otoczoną roślinnością na wysokość mostka również daje przyjemny efekt… Klepania po rękawicy lub gołych paluchach. 😀  Na szczęście są rękawiczki…

Etap III – Spadamy! 45 stopni nachylenia? – Jak nie więcej! Bo nie mniej: zainwestuj w dobre hamulce…

To już kąt nachylenia zjazdu staje się dość skupiający swoją niewygodną perspektywą wymykającą się ze strefy komfortu… Niektórych rowerzystów! Wąsko, szybko, na wybojach i skrętach 90 stopni, robi się ciekawie. Hamulce na tym odcinku to już nawet nie podstawa. To podstawowy składnik i czynnik Twojego bezpieczeństwa. Nie rozliczaj i nie kalkuluj w tym zakresie przed wyjazdem. Tu naprawdę się przydadzą solidne tarcze i hamulce! A po tym następuję łagodny zjazd po większych skałach, jednak z mniejszym nachyleniem i skokiem.

Podsumowując wycieczkę – warto bo krótko?

Szybki zjazd, niewątpliwie daje dużo frajdy i można go oczywiście powtarzać w realnym bezpieczeństwie dyspozycji mięśniowych. Nasza wytrzymałość po kilku zjazdach będzie spadać, więc warto… Zwrócić uwagę na relaks i odpoczynek. Ogólnie trasa jest w moim paradygmacie zaciekawienia i stylu jazdy. Kiedyś będę chciał tam się stawić i sprawdzić swoje umiejętności – ale chyba bez HARDTAILA! Szybki przegląd i zrzut do ciekawych wpisów z serii oraz odlink do filmu i organizacji podobnych zjazdów poniżej.

 

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe