fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Ciekawe trasy rowerowe Cross-country Dziel się doświadczeniem! Elitarny wpis Nowe wyzwania i treningi Rower sport Trasy rowerowe na świecie

Ciekawe trasy rowerowe #13 – Angel Fire Bike Park: New Mexico, USA | Trasy rowerowe, które warto przejechać. Ja chciałbym i planuję!

Czas czytania: 3 minuty
Dziwnym trafem #13 odc. dokładnie 13-stego – jednak w środę! Ok, do jazdy komentatorskiej!

Na wstępie warto zwrócić uwagę na dostępność slotów, rynien na odrębne uczepienie 3 rowerów na orczyku! A potem czas na nas i nasze kanapy – no chyba że tak jak w niektórych orczykach my “zawiśniemy” obok jadących w komfortowych warunkach rowerach. Początek jak zawsze ciekawy: drobne hopy i korzenne jumpy w planie zabawy. Ścieżka na drobnym kamieniu, co niewprawionym nie uprzyjemnia zjazdu. Ale kto jako adept i początkujący jedzie na tego typu trasę bez przygotowania? Ciekawe mostki i wąskie przejazdy w “rynnach” niskich skał również w scenariuszu początkowym. Potem przed dłuższy czas miła nierówna, obsiana gęsto korzeniami droga leśna! – Smaczek i kunszt sam w sobie. Obiad był syty? Spokojnie wytrząśniecie go na pierwszych misternie wrośniętych w ścieżkę rowerową wspomnianych korzeniach drzew! 🙂

Cały czas w dół! – mimo to zdarzają się większe kamienie, które…

Pozwalają na swobodny i kontrolowany JUMP. Jestem zwolennikiem i orędownikiem, zatem próbujemy sił jak kto może. Im metrów przybywa tym prędkość się zwiększa, co i hopom daje większy efekt końcowy w postaci dłuższych lotów – wypada pochwalić tych co się odważą…! Po drodze również kilka najazdów i dodanych ramp – to się ceni. Środek trasy doskonale przygotowany, dużo możliwości do skakania i podrywania maszyny zwanej rowerem. Wiele idealnie wyszykowanych nasypów i hop. Spokojna jazda również wchodzi w grę, choć nasz główny aktor z filmu łapie zbyt dużą prędkość. 🙂 Jednak to profesjonalista w swoim fachu.

Zamiast czytać można oglądać – a więc bliżej podsumowania.

Zdarzają się często przeloty przez otwartą przestrzeń zwaną polaną oraz… Jazda pod i wzdłuż wyciągu, dla przedarcia się na drugą stronę gaju! Pod koniec zaczyna się bardzo szeroko i zjawiskowo szybko. Jest i możliwość oddania szczodrego skoku z kolejnych hop, ale to już kwintesencja. Fenomenalnych kładek z pnia i drzew również nie brakuję – polecam się sprawdzić na miejscu w kwestii równowagi. FILM do trasy Angel Fire Bike Park DH | New Mexico. W roli głównej jeździł dla nas Nate Hills. Polecam z całego serca tą #13-stą trasę rowerową. Należy poszerzać swoje umiejętności i próbować nowych wyzwań. Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku i pod okiem trenera.

Krótki opis przetłumaczony prosto ze strony BIKE PARK Angel Fire.

“Angel Fire Bike Park to największy Bike Park w Górach Skalistych, który przez 5 lat z rzędu został uznany za najlepszy na południowym zachodzie przez MTBparks.com! Przyjdź i poznaj ponad 2000 naszych pionowych stóp, ponad 60 mil specjalnie zbudowanego terenu z windą, w którym znajdują się najlepsze skinny, linie skoku, wypielęgnowany przepływ i super fragmenty szlaków, jakie ma do zaoferowania USA.”

Ciekawe odlinki i inne artykuły poniżej:

 

 

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe