fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Ciekawe trasy rowerowe Co mi w duszy gra? Cross-country Dziel się doświadczeniem! Elitarny wpis Koncepcja rower - trening MTB Nowe wyzwania i treningi Rower sport Trasy rowerowe w Europie Uncategorized

Ciekawe trasy rowerowe #12 – Mountain Biking the High Pyrenees: HISZPANIA/SPAIN | Trasy rowerowe, które warto przejechać. Ja chciałbym i planuję!

Czas czytania: 3 minuty
Cykl i spis tras rowerowych uznaje za podtrzymany!

Jestem gorącym orędownikiem podobnych projektów, które ułatwią wybór ciekawym i głodnym nowych doznań rowerzystom! Skala tego przedsięwzięcia jak na początku każdego biznesu jest totalnie nie duża… 🙂 Jedynie myślą przewodnią i misją jest szybkie przekazanie najważniejszych informacji, aby przyszły czytelnik mógł odnaleźć coś dla siebie. A więc zaczynajmy naszą cykliczną zabawę w komentatora nagranego obrazu z trasy. Film przedstawia godnego uwagi amerykańskiego rowerzystę, dzięki któremu możemy wspólnie przeanalizować i rozpisać trasę w hiszpańskich górskich szlakach Pirenejskich.

A więc zaczynajmy szybko i zwinnie jak na wąskiej ścieżce bez kamieni! 

Rozpoczyna się łagodnie i powabnie. Pejzaż malowniczy, górski i “drzewny” 🙂 Nachylenie do 15% zmienia się szybko w kamienisty szlak między gęsto i wąsko rozsianymi drzewami na jakieś 25 do 30 % nachylenia. Wyboje i mało miejsca powodują podbicie adrenaliny i zawężenie źrenic spowodowane podbiciem kortyzolu! Szlak można nazwać delikatnym “wąwozem” który daje nam popalić i nie wybaczy błędów. Potem to już tylko gratka dla wymagających, którzy lubią przy ostrej jeździe poczuć dodatkowo szybkość! – Zjazd definitywnie na to zezwala. Jest kilka dogodnych HOP, które wywołać mogą dodatkowy skok emocji podczas bannyhopa! Trasa w późniejszym etapie wraca do statusu malowniczego, a nam przychodzi powoli staczać się ze szlaku obsianego gęsto kamulcami. Niczym rock garden, stanowi świetne wyzwanie dla weryfikacji naszych umiejętności techniki jazdy. Szlak górski poszerza się nad wyraz i umożliwia nam większą frajdę bez zbędnych przeliczeń i stresu. 🙂

Końcówka etap 3

Dość wymagający odcinek, który pozwala nam się rozpędzić, być jednocześnie w kanionie obszytym dużą ilością kamieni. Typowa perspektywa, która uchodzi za łatwą z pozycji obserwatora. Jednak zjazd przy dość dużej prędkości na takiej trasie rowerowej wymaga dużych umiejętności i trochę siły oraz kondycji. Piękna okolica mieszkalna, stare chatki w rustykalnym wydaniu to gratka dla rowerowego konesera architektury budowlanej starego wydania!

Podsumowanie – opłacało się poświęcić czas i dodać tę trasę do mapy życzeń!

Tak, po obejrzeniu i rozważeniu tej trasy moja skromna opinia nacechowana jest pozytywnym nastawieniem. Bardzo bym sobie życzył, aby dzięki temu krótkiemu opisowi trasy rowerowej w Mountain Biking the High Pyrenees, ktoś udał się w tę podróż i odnotował wspaniałe przeżycie. Ja osobiście planuję tam się wybrać w odpowiednim dla siebie czasie. To mój spis dla Was, który zamierzam przemierzyć z radością w sercu. Wspaniały zakątek rowerowy, który daje ogrom pozytywnych emocji i ogromnego dodatkowego doświadczenia. Oczywiście nie pojadę tam nie przygotowanym. Na ten szlak udam się po wstępnych przygotowaniach do technicznych i szybkich zjazdów. Wam też tego życzę, powodzenia!

Pomocne odlinki do innych artykułów i organizacji, które zajmują się wypadami w ten rejon!

Link do filmu – obejrzyjcie w wolnej chwili, wygląda zacnie!

TRACKMTB – zajrzyjcie w ich ofertę, może warto.

Basquemtb Mountin bike holidays, również taką grupę organizacyjną znalazłem dla Was.

5 single trucków w HISZPANII – może to Was zainteresuję.

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe