fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

biznes bjj Co mi w duszy gra? dystrybutorstwo Dziel się doświadczeniem! Nowe wyzwania i treningi Poranny trening w domu przemyślenia sport Sporty walki

BJJ – czas na stworzenie warunków do treningu w domu! Powtórzenie techniki poza matą to wartościowy szlif… Jakie puzzle/matę wybrać? Analiza oferty i rynku.

Czas czytania: 4 minuty
Początki tworzą wyzwanie dla sportowca nawet w formie finansowej.

Jedni wydają na “używki” – pamiętajmy że używką staję się wszystko: nawet sport :). Drudzy szukają alternatywy sportowej, aby pozbyć się nagromadzonych emocji lub po prostu inwestują w PASJĘ! Moją uwagę całkowicie pochłania brazylijskie jiu jitsu, które z uwagi na wiele dodatnich aspektów warte jest inwestycji czasowej i finansowej. Poukładałem plan w głowie, który zawiera w swoim szkicu aspekt oparty na przygotowaniu odpowiedniego podłoża do treningów w domu. Do kontynuowania i szlifowania technik brazylijskieg jiu jitsu w zaciszu domowym. W formie spokojnej, analitycznej alternatywie przeanalizowania tego co poznałem na macie i treningu klubowym.

Sprawne i łatwe stworzenie warunków pracy/treningowych bjj w domu.

Jako potrzebę odpowiedniego podłoża uważam elementy puzzli, które pozwolą w komfortowych warunkach przeprowadzić zakres ćwiczeń i technik poznanych na treningu. Jako przedsiębiorca i sportowiec jednocześnie uwielbiam optymalizację kosztów. Nie zamierzam inwestować w ponadprzęciętny sprzęt rodem z profesjonalnych sal treningowych. Przepłacać i stawiać na najlepsze marki. Po szybkim “reserchu” mam odpowiednich kandydatów, którzy wydaje się mogą być jednocześnie odpowiedni jakościowy i przystępni cenowo. Myślę że każdy może sobie na to pozwolić dysponując w domu odpowiednią ilością miejsca. Poza tym owe maty można przecież poskładać i umieścić w szafie.

Potrzeby, pasje i nasze perspektywy rodzą wydatki i koszty stałe.

Inwestowanie wszystkich wolnych środków w nowa pasję może być zbyt pochopne. Szczególnie jeśli spotkamy ją tak nieoczekiwanie jak moja osoba spotkała się z #bjj. Znałem to od lat, trenowałem to 10 lat temu przez rok – w formie submission, a jednak dopiero w wieku dojrzałym odkryłem że brazylijskie jiu jitsu może być tak wciągającym elementem taktycznym – nazywam to szachami walki. Finalizując i zwracając uwagę: zobaczcie jak czasami jesteśmy blisko czegoś co stworzyć może dla nas sanktuarium spokoju. Co nazwać będziemy mogli pasją, która trwać nie musi dożywotnio, wystarczy że da nam ustęp i szansę na oderwanie się od codzienności. Tego właśnie Wam szczególnie życzę… Odnaleźć to co sprawa Wam przyjemność i powoduję że emanujecie radością! Oby u każdego z nas sportowca ten stan trwał permanentnie.

Dajcie mi chwilę na przemyślenia… 🙂
Dostępna oferta i co biorę pod uwagę.

Na tym etapie krótką analizą skupiam się na trzech wariantach ofertowych: GOSPORT i bieżąca oferta tutaj. vs LIVEFLORING vs marką THORNfit. Wybór mógłby zostać uznany na tym etapie za przesądzony. A jednak ja lubię zagłębić się w szczegóły i negocjować warunki zakupu i porównywać wydatki i zwrot z inwestycji. Zwrotem z inwestycji może być nawet cenny aspekt zdrowotny. Zachowanie w odpowiednie, optymalnej kondycji swoich stawów i kręgosłupa z uwagi na grubość paneli.

Dane techniczne:
  1. GOSPORT: MATA NA PODŁOŻE ATHLITECH DALLES X4Zestaw składa się z 4 elementów Rozmiar: pojedynczy element: 60x60x1,2cm Materiał: 100% octan etylowinylu. cena: 69 zł brutto
  2. THORN+fit: wymiar: 1000×1000 mm, grubość: 16 mm, cena: 109 zł brutto
  3. LIVEFLORING: wymiar: 1000×1000 mm, grubość: 15 / 20 / 25 mm, cena: 15mm – 81,82  brutto 
  4. Maty i puzzle na CENEO – tutaj 

* Wszystkie ceny były aktualne w momencie tworzenia wpisu. Oczywiście mogły ulec zmianom! 🙂

Podsumowując – wyboru nie będzie!

Przygotowuje dopiero plan i sprawdzam rynek. Spokojnie przyglądając się ofercie i kontaktując się z producentami podejmie decyzję, która da najmniejszy koszt i największy komfort przy ćwiczeniach. Polecam Wam podejście równie powolne, aby dokonać odpowiedniego, racjonalnego wyboru. Możliwe że po dłuższych namysłach i analizach podejmę decyzje o nie kupowaniu na chwilę obecną paneli jako puzzle i mate do ćwiczeń. Z pewnością w niedalekiej przyszłości dodam wpis na temat dokonanego wyboru. Kwestia posiadania maty w domu to bardzo unikatowy sposób treningu, chociaż coraz więcej jednak osób w dzisiejszych czasach ogromnej oferty i dostępności produktowej… Decyduję się o stworzeniu swoich dedykowanych warunków treningowych w zaciszu domowym. To wszystko na coraz to wyższym poziomie wykonania i dopasowania do miejsca jakim jest dom.

 

 

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

2 KOMENTARZE

    • Adam – w obecnej chwili również wstrzymuję się od “głosu”, raczej od zakupu. Dałem sobie czas na przemyślenia i odpowiedź od producentów. A dokładnie co polecają, a czego należy unikać jeśli chodzi o domowe warunki. Nie ukrywajmy że im grubsza mata/puzzle to kłopotliwa sprawa z poruszaniem się w domu bez ściągania jej z ziemi. A ta procedura kosztuję, gdyż jeden puzzel 1000×1000 potrafi ważyć 16kg!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe