fbpx

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

Blog pisany z pasji do sportu i biznesu.

akcesoria_rowerowe_montowane_na_rowerze_topeak_zestaw_rowerowy_pompka_podnóżek_stojak_zestaw_kluczy_łaty_na_dętkę_manometr_elektorniczny_narzędownik_przemyślenianieznanegosportowca
Akcesoria rowerowe biznes Dziel się doświadczeniem! Rower sport Testy i recenzje

Akcesoria rowerowe montowane na rowerze – #TOPEAK STOJAK FLASH STAND SLIM

Czas czytania: 4 minuty
Akcesoria rowerowe montowane na rowerze w liczbie pojedynczej.

W tym wpisie, zrelacjonuję dla Was pokrótce podnóżek marki #TOPEAK. Dla mnie przed zakupem ciekawostka. Po kilku podejściach przekonywałem się do tego ciekawego akcesorium. Różnego rodzaju akcesoria rowerowe staramy się montować na rowerze. W większości zaś przypadków dodajemy je na zasadzie instalacji stałej. Ten podnóżek służy nam jedynie w chwilach zaistniałej potrzeby.

Przy prostym podłożu sprawuję się idealnie, warunkiem jest…

Właśnie proste podłożę i domowe warunki. Na tych go szczególnie przetestowałem. Montowałem go z obu stron roweru i tu “powiem” Wam że jest różnica i zasadność, której nie wyczytałem w instrukcji.

Czyszczenie roweru w warunkach blokowych, osiedlowych. Rower górski mtb przemyslenianieznanegosportowca
Pitu pitu w pit stopie!
Różnica montowania pod lewe ramie i prawe ramie korby.

Różnica montowanego akcesorium na rowerze ze względu na jego stronę jest prosta i zauważalna. Wynika wyłącznie z empiryzmu, z początku możemy tego nie wziąć pod uwagę. A więc, jeśli zamontujemy nóżkę po prawej stronie roweru po której mamy cały osprzęt napędowy tj. Kaseta/Wolnobieg, Łańcuch, Mechanizm korbowy, Tylna przerzutka, Przednia przerzutka – jeśli ją mamy… To zwyczajnie i prawdopodobnie rower ulegnie przeciążeniom i nóżka przestanie natychmiast spełniać funkcję nóżki do roweru. Rower się przewróci i tyle będzie z ładnego zdjęcia lub możliwości wyczyszczenia maszyny.

podnóżek_topeak_przemyslenianieznanegosportowca_sportowyinternetowy_sklep_kolarstwo_górskie_mtb2
Zbliżenie na efekt stabilizacji… 🙂
Dlatego sugeruję… Tak od siebie… Na bazie prób i błędów.

Ażeby montować te akurat akcesorium w miejscu przeciwnym, a więc po stronie lewej jeśli byśmy usiedli na rower. Wtedy siła dodatkowa będzie pchała, jednak pozostanie po drugiej stronie sprzętu rowerowego. Po tej pierwszej zaś wersji ciągnie rower mocno ku ziemi i plastikowa w dodatku krótka nóżka nie daje sobie rady z tą siłą.

podnóżek_topeak_przemyslenianieznanegosportowca_sportowyinternetowy_sklep_kolarstwo_górskie_mtb
Tak to właśnie funkcjonuję poprawnie…
Jak oceniam ten produkt, który możecie sobie dodatkowo szybko zamontować na rowerze?

Jestem gotów przyznać mu status bardzo oryginalnego, ciekawego akcesorium rowerowego, które możecie zamontować na rowerze i natychmiast zdemontować bo taka jest jego funkcja. Polecam go z pewnością tym, którzy jak ja wychowali się na nóżkach stalowych lat 90/00. W szczególności piszę do tych wszystkich, którzy skakali na rowerze w tych czasach i mogli odczuć stan ekwilibrystyki, gdy nóżka w trakcie lotu otworzyła się nam i musieliśmy z nią wylądować niczym Kapitan Wrona samolotem Boeing 767-300ER.

Podsumowanie – TOPEAK i jego produkt mobilna nóżka całkiem niezłe rozwiązanie?

Jedno z wielu akcesoriów montowanych na rower, które niepotrzebne mogę zdemontować i to w dodatku niemalże jednym ruchem jest dla mnie przekonującym aspektem do zakupu. Wykonane z plastiku i gumowych podkładek wystarcza. Może nieustanne korzystanie z niego, wpinanie i wypinanie sprawi że plastik strzeli z kolejną to instalacją. Ja korzystam od 2 miesięcy i wydaje się przy rozsądnym, delikatnym nakładaniu na ramie korby że wytrzyma dłużej!

Do tego macie wspaniały pokrowiec jako woreczek ze sznureczkiem i ściągaczem. Wygląda jak zamszowa sakwa – równie efektownie jak sama nóżka lub podnóżka montowana do roweru.

Zerknijcie na różnego rodzaju podzespoły i akcesoria do roweru jako rysunek poglądowy i krótsze bądź dłuższe ich opisy.
Odwiedźcie również rozrastający się sklep sportowy również z ofertą na akcesoria rowerowe!

Oceń mój artykuł.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dzięki! Śledź nas też na Facebooku 🙂

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blogi Sportowe